logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rekordowe wyniki w usługach co-packingu DTW Logistics

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

DTW Logistics, polski operator logistyczny o zasięgu międzynarodowym specjalizujący się w logistyce kontraktowej oraz transporcie i spedycji międzynarodowej w roku 2016 odnotował rekordową zwyżkę zleceń na usługi co-packingu. Firma w roku ubiegłym wykonała 30 tys. displayów i 8 mln różnego rodzaju etykiet na produkty magazynowane w Błoniu i w Będzinie.

   Początek roku to czas planowania i wdrażania nowych strategii, ale także czas podsumowania 2016 roku. Dla DTW Logistics ubiegły rok minął pod znakiem rekordowej liczby zrealizowanych zleceń na usługi co-packingu. Operator wykonał 30 tys. zestawów typu display, czyli standów promocyjnych z produktami i 8 mln etykiet na produkty, głównie dla sieci handlowych i klientów zagranicznych. Klienci zaczęli także wymagać krótszego czasu realizacji zamówień, elastyczności oraz szybkiej reakcji na dodatkowe wymagania. Oznaczało to ciągłą gotowość pracowników DTW Logistics w magazynach w Błoniu oraz Będzinie.

- DTW Logistics wspiera proces co-packingu już od momentu projektowania opakowania bądź displayu. Usługi co-packingu określane jako tzw. VAS (value added service - usługi o wartości dodanej), w praktyce zwiększają wartość produktu początkowego. Zmieniają jego wygląd, sposób lub rodzaj opakowania, może być to etykietowanie, tworzenie zestawów promocyjnych, wielopaków, displayów, albo pakowanie ozdobne, czy nawet pakowanie z ważeniem. Ubiegły rok był rekordowym w historii naszej firmy pod względem liczby wykonanych tego typu usług - mówi Marcin Dudek, Key Account Manager DTW Logistics.

   Jakie produkty trafiają do co-packingu?
Praktycznie każdy artykuł: produkty spożywcze, kosmetyki, akcesoria kosmetyczne, zabawki, sprzęt sportowy, małe produkty AGD. DTW Logistics współpracując z sieciami handlowymi przygotowuje także projekty graficzne standów promocyjnych (displayów). Istotą tego procesu jest nie tylko zachowanie określonego wyglądu (np. umieszczenie logotypu marki, zdjęcia, grafiki produktu) i staranne wykonanie, ale przede wszystkim zapewnienie stabilności, co pozwoli na ustawienie określonej masy produktów. Towar musi być też estetycznie ułożony oraz zabezpieczony do wysyłki. W pierwszym etapie, po złożeniu kartonowej półki, produkty są układane bądź zawieszane na uprzednio zamocowanych hakach. Do frontów kartonowych standów mocowane zostają także „cenówki”, czyli miejsca gdzie pracownicy sklepów umieszczą cenę produktu wraz z jego kodem kreskowym. Tak przygotowane standy na końcu są zabezpieczane folią i mocowane na paletach, a następnie transportowane bezpośrednio do marketów.

   Indywidualne rozwiązania
Portfolio klientów DTW Logistics jest bardzo szerokie, dzięki temu firma przez ostatnie lata wypracowała indywidualne rozwiązania, które zwiększyły efektywność pracy. W magazynach DTW Logistics - w Błoniu i w Będzinie - oprócz typowych stanowisk do co-packingu, przygotowano specjalne stoły, na których mogą być obsługiwane produkty szczególne tj. drogie wina, czy wyposażenie laboratoryjne. Dla producenta tych ostatnich produktów DTW Logistics świadczy usługę konfekcjonowania, która polega na składaniu testów do diagnostyki weterynaryjnej. Do niektórych zleceń konieczne są specjalistyczne urządzenia, tj. specjalne drukarki do etykiet, foliarko-obkurczarki tunelowe czy zgrzewarki kloszowe do zabezpieczania produktów. Cały proces usługi co-packingu odbywa się jednym miejscu, co optymalizuje czas wykonywanej usługi.

   Podsumowanie i prognozy
Realizacja tak dużej liczby zleceń i stała gotowość DTW Logistics do obsługi coraz większych wolumenów, możliwe były dzięki skutecznej polityce zarządzania kadrami, zapewnieniu odpowiedniej infrastruktury, a także realizacji strategii rozwoju firmy. DTW Logistics w ubiegłym roku uruchomił nowy magazyn w Będzinie i zwiększył zatrudnienie niemalże we wszystkich zespołach. Dzięki temu ubiegły rok zakończył się rekordową liczbą zleceń, nie tylko w usługach co-packingu - DTW Logistics zrealizował w 2016 roku także 30 tysięcy zleceń transportowych, co stanowi doskonałą prognozę na rok 2017.

- W tym roku planujemy dalszy rozwój firmy i pozyskanie nowych klientów. Stale zwiększamy też zatrudnienie. Obecnie poszukujemy kandydatów na specjalistów ds. sprzedaży i spedytorów. Liczymy, że w roku 2017 liczba zleceń na usługi co-packingu może zwiększyć się nawet o 30 proc. - zapowiada Marcin Dudek, Key Account Manager DTW Logistics.

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 styczeń 2017 07:22

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj