logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

ORLEN Liderem Bezpieczeństwa Technicznego 2016

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najwyższy poziom bezpieczeństwa technicznego, innowacyjność i wkład w rozwój gospodarczy Polski decydowały o wyborze przedsiębiorstw wyróżnionych tytułem Lidera Bezpieczeństwa Technicznego 2016. Nominacji dokonali eksperci Urzędu Dozoru Technicznego tworzący Kapitułę ogólnopolskiego rankingu UDT, odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju RP.

   ORLEN znalazł się w ścisłym gronie kilku spośród kilkudziesięciu nominowanych przedsiębiorstw. Wyróżnienie przyznane spółce jest potwierdzeniem słusznie przyjętej strategii i konsekwentnie realizowanych kierunków rozwoju obszarów technicznych firmy. Jednocześnie jest dowodem uznania dla ogromnego zaangażowania i podejmowanych działań w celu ciągłego doskonalenia metod w zakresie bezpieczeństwa technicznego, a także  wdrożenia Programu RBI (Risk Based Inspection), normy API (American Petroleum Institute), Systemu Niezawodności oraz Alarm Management System (AMS). Wartym podkreślenia jest także fakt, że w tym zakresie PKN ORLEN jest wspierany przez kadrę naukową wyższych uczelni technicznych oraz jednostki naukowe, jak też partnerów w realizacji i wykonawstwie prac inspekcyjnych, inżynieryjnych i remontowych.
  Niewątpliwie kluczowe znaczenie w utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa ma również innowacyjne podejście Urzędu Dozoru Technicznego w relacjach z przemysłem, gdzie pod jego nadzorem specjaliści koncernu doskonalą swoje umiejętności i podnoszą standardy bezpieczeństwa w zakładzie produkcyjnym. Obecnie wszystkie prowadzone przez firmę działania dotyczące planowania i realizacji remontów instalacji opierają się na najlepszych rozwiązaniach i praktykach międzynarodowych, dotyczących zarządzania ryzykiem oraz niezawodnością. Pozwala to służbom utrzymania ruchu nie tylko na strukturalne planowanie, odpowiednią predykcję, ale także na podejmowanie właściwych decyzji w zakresie prowadzenia prac konserwacyjno-remontowych majątku produkcyjnego, przy jednoczesnej dbałości o jak najwyższe bezpieczeństwo techniczne eksploatowanych obiektów przemysłowych.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 styczeń 2017 14:28

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj