logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Kuehne + Nagel z certyfikatem IATA CEIV Pharma

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Kuehne + Nagel otrzymała pełną certyfikację IATA CEIV Pharma dla globalnej usługi KN PharmaChain GxP dla przewozów lotniczych, obejmującej obecnie 86 lokalizacji na wszystkich kontynentach.

   Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) wprowadziło Standardy CEIV Pharma w 2015 roku. CEIV Pharma ma na celu poprawę poziomu kompetencji oraz gotowości operacyjnej i technicznej w branży spedycji lotniczej odpowiadając na rosnące wymagania regulacyjne i oczekiwania największych firm farmaceutycznych. Poprzez szkolenia, kontrolę jakości i kwalifikację, standard IATA CEIV Pharma zapewnia integralność każdego produktu farmaceutycznego i ochrony zdrowia w łańcuchu dostaw frachtu lotniczego, a także ostateczną certyfikację, która pozwala nadawcom towarów na identyfikację zatwierdzonych dostawców.
   Niezależna certyfikacja zarówno bieżącej, jak i każdej przyszłej rozbudowy sieci KN PharmaChain w ramach programu IATA CEIV Pharma jest zgodna ze strategią Kuehne + Nagel, która wykorzystuje kontrolę przez podmioty zewnętrzne, aby utrzymać standard GXP na najwyższym poziomie. Podejście to, oparte na jakości, nadal wyznacza punkt odniesienia dla branży logistyki świadczącej usługi transportowe dla sektora farmaceutycznego i medycznego.
  Świadectwo CEIV Pharma potwierdza jakość i poświadczenia oparte na analizie ryzyka wielokrotnie nagradzanego łańcucha dostaw KN PharmaChain. Unikalne internetowe narzędzie do oceny ryzyka jest obecnie używane do oceny linii lotniczych na każdym etapie transportu oraz wszystkich standardowych procedur operacyjnych (SOP) i jest zarządzane przez system zgodny z wymogami branży farmaceutycznej. Podczas procesu transportowego KN PharmaChain może dodatkowo zapewnić monitorowanie w czasie rzeczywistym i widoczność, dzięki zastosowaniu aktywnych czujników transmitowania i proaktywnej interwencji przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni roku. Wszystko to jest obsługiwane przez wysoko wykwalifikowany personel oraz dedykowane do działań narzędzia. Zgodność do wymaganego standardu WHO TRS 957 została potwierdzona poprzez rygorystyczne kontrole w lokalizacjach na całym świecie i wobec całej sieci KN PharmaChain.
   Przy ponad 170 lokalizacjach z wykorzystaniem każdego rodzaju transportu, Kuehne + Nagel zapewnia jedną z największych na świecie multimodalną sieć połączeń dla sektora farmaceutycznego. Wyspecjalizowany produkt KN PharmaChain zapewnia zróżnicowane rozwiązania dla krytycznych ładunków drobnicowych, w kontrolowanej temperaturze otoczenia w systemie od drzwi do drzwi, spełniając wszystkie wysokie standardy przemysłu farmaceutycznego i medycznego.

- Jesteśmy zachwyceni, że jako pierwszy operator logistyczny otrzymaliśmy akredytację CEIV Pharma dla całej naszej sieci. Osiągnięcie to potwierdza, że dzięki wysokim standardom jakie stawiamy, z naszą ofertą KN PharmaChain oraz przy współpracy z IATA możemy jeszcze bardziej wzmacniać nasz produkt. Będziemy egzekwować te standardy wobec naszych partnerów w łańcuchu dostaw, by oferować jeszcze większe korzyści dla naszych klientów - skomentował Marcel Fujike, senior wiceprezes ds. produktów i usług spedycji lotniczej w Kuehne + Nagel.

- Kuehne + Nagel, przyłączając się do certyfikacji CEIV Pharma pokazuje znaczenie tego programu dla ładunków lotniczych oraz przemysłu farmaceutycznego. Nasz wspólny wysiłek w celu nadania atestu globalnej sieci KN PharmaChain,  jak również integrację IATA CEIV Standardów Pharma, podobnego liście kontrolnej CEIV, w procesie jakości Kuehne + Nagel jest kluczowym krokiem, aby rozwinąć ten program na całym świecie. Gratulujemy Kuehne + Nagel tego osiągnięcia, spełniającego oczekiwania nadawców towarów w zakresie standaryzacji i przejrzystości w całym łańcuchu dostaw. Doprowadzi to do silniejszej, bardziej konkurencyjnej i wzmocnionej usługi frachtu lotniczego dla tego ważnego sektora gospodarki światowej - powiedział Nick Careen, senior wiceprezes IATA ds. lotniska, pasażera, transportu i bezpieczeństwa.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 luty 2017 15:28

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj