logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Lider 2016 dla Raben Logistics Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jolanta Sowińska, dyrektor regionu, odbiera wyróżnienie. Źródło Gazeta Bankowa Jolanta Sowińska, dyrektor regionu, odbiera wyróżnienie. Źródło Gazeta Bankowa

Firma Raben Logistics Polska otrzymała wyróżnienie w konkursie technologicznym Gazety Bankowej „Lider 2016”, za wdrożenie JDA/Red Prairie. Nagrodzony system stanowi jedno z najnowocześniejszych na świecie modułowych rozwiązań zarządzania magazynem. Dedykowany jest średnim i dużym przedsiębiorstwom, w szczególności tym świadczącym usługi logistyczne.

   „Lider 2016” to konkurs, którego celem jest wskazanie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jakie zostały wprowadzone w 2016 r. w pięciu różnych sektorach, w tym min. w branży „Transport i logistyka”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Raben Logistics Polska za wdrożenie JDA/Red Prairie, a wiec jak tłumaczą organizatorzy konkursu „za kolejne rozszerzenie systemu ułatwiającego pracę w tej wielkiej firmie logistycznej”. Nagrodę wręczono na Gali Techno Biznes, która odbyła się 5 kwietnia 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W imieniu Raben wyróżnienie odebrała Jolanta Sowińska, dyrektor regionu. Gazeta Bankowa przyznała nagrody „Lidera” w tym roku już po raz 15.
   System zarządzania magazynem JDA/RedPrairie, to wiodące na rynku oraz innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do zarządzania procesami w magazynach oraz związanych z nimi obszarach. Został wybrany przez Raben Logistics Polska ze względu na bardzo duży zakres funkcjonalności. Dodatkowo łatwość konfigurowania oraz integrowania z systemami zewnętrznymi czyni go elastycznym narzędziem odpowiadającym na potrzeby operatorów logistycznych i ich klientów. Dostawcą systemu jest renomowana firma JDA. 

- Wdrożenie systemu JDA/Red Prairie przyniosło firmie Raben Logistics Polska ogromne korzyści w postaci podniesienia poziomu innowacyjności firmy, wzrostu konkurencyjności oraz rozbudowania oferty usług. Jednak pozytywne skutki wdrożenia odczuwają przede wszystkim nasi klienci. To oni zyskują dzięki optymalizacji procesów, lepszemu dostępowi do danych oraz możliwości skorzystania z nowoczesnych i innowacyjnych narzędzi i rozwiązań - wyjaśnia Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Logistics Polska. - W przypadku usług logistycznych najistotniejszą kwestią jest bezpieczeństwo i zapewnienie stabilności obsługi klientów oraz bezawaryjności. Dzięki nowemu systemowi osiągamy te cele. Ze względu na skalę naszego przedsiębiorstwa wdrożenie trwało 3 lata. Prowadzone było przez dedykowany zespół przy bardzo dużym zaangażowaniu pracowników. Cieszę się, że nasz wspólny wysiłek został doceniony.

   JDA/RedPrairie został stworzony z myślą o firmach, stawiających na efektywną logistykę i nowoczesną gospodarkę magazynową, stanowiącą ważny element kosztów działalności. Funkcjonalność i wszechstronność systemu zarządzania magazynem sprawia, że rozwiązanie to doskonale sprawdza się w prężnie działających centrach logistycznych Raben Logistics Polska. Jedną z najważniejszych zalet  systemu jest możliwość integrowania zróżnicowanych urządzeń magazynowych, takich jak  nowoczesne typy skanerów kodów kreskowych, a także przenośne oraz montowane na wózkach widłowych terminale i drukarki,. Może być również wdrażany do pracy z automatycznymi systemami regałów, przenośnikami taśmowymi, systemami voice collect, pick-by-light oraz z większością dostępnych na rynku rozwiązań klasy ERP. JDA/Red Prairie wdrożono we wszystkich oddziałach firmy Raben w których prowadzone są usługi magazynowania towarów. Aktualnie w systemie loguje się każdego dnia około 1500 użytkowników.

Ostatnio zmieniany piątek, 14 kwiecień 2017 07:53

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj