logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Chińska ekspansja PKP CARGO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 kwietnia 2017 r. w Szanghaju prezes PKP CARGO Maciej Libiszewski i prezes Worldwide Logistics Group Jacky Lim podpisali porozumienie o zacieśnieniu współpracy, które umożliwi utworzenie struktur PKP CARGO w Chinach. Porozumienie stanowi realizację strategii rozwoju spółki ukierunkowanej na budowanie silnej pozycji polskiej marki przewozowej na rynku międzynarodowym.

- Aby liczyć się na rynku międzynarodowej logistyki, powinniśmy współtworzyć i rozwijać globalne multimodalne łańcuchy dostaw typu door-to-door z Chin do Europy, nie tylko poprzez naszą logistykę w Europie Środkowej, ale również aktywne działania na rynku chińskim, który jest przecież jednym z największych w świecie globalnej wymiany towarów. W tym kontekście obecność PKP CARGO w Chinach wzmacnia pozycję spółki na euroazjatyckim rynku przewozów kolejowych - podkreśla prezes Maciej Libiszewski.

   Zgodnie ze strategią spółki, firma do 2020 roku ma szanse stać się operatorem logistycznym o zasięgu globalnym. Podpisane w Szanghaju porozumienie to kolejny krok przybliżający polskiego przewoźnika do tego celu. Jest ono rezultatem prowadzonych od wielu miesięcy rozmów, spotkań, analiz z udziałem zarządu PKP CARGO oraz partnerów chińskich.

- Od lat z uwagą przyglądaliśmy się rynkowi chińskiemu i doszliśmy do przekonania, że tylko poprzez obecność na tym rynku możemy zyskać przewagi konkurencyjne, które pozwolą PKP CARGO stać się operatorem o zasięgu globalnym. Jednak ważne było dla nas również to, aby ekspansja PKP CARGO na tak dużym rynku logistycznym odbywała się w sposób przemyślany i z uwzględnieniem rachunku ekonomicznego. Stąd decyzja o współpracy z uznanym podmiotem WWL, dzięki której PKP CARGO szybko będzie mogło zaistnieć ze swoją ofertą w ponad 30 najważniejszych rejonach logistycznych Chin - dodaje prezes Libiszewski.

   Podpisanie umowy nie byłoby możliwe bez aktywnego wsparcia i zaangażowania przedstawicieli Ambasady RP w Pekinie oraz Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju, a także  przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa i wpisuje się w harmonogram działań polskich i chińskich podmiotów podejmowanych w ramach strategicznego partnerstwa zainaugurowanego powołaniem marki "China Europe Railway Ekspress" w czerwcu 2016 roku na warszawskim terminalu kontenerowym Grupy PKP CARGO przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę oraz Prezydenta Chin Pana Xi Jinpinga.

Ostatnio zmieniany piątek, 21 kwiecień 2017 06:41

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj