logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Trójmiasto wzbogaca się o kolejny magazyn

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma 7R Logistic zakończyła budowę Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale V o powierzchni 33 000 m kw. To piąty z planowanych sześciu magazynów wchodzących w skład Parku Logistycznego Gdańsk–Kowale.

   Piąty z obiektów wchodzących w skład Parku Logistycznego Gdańsk-Kowale został oddany do użytku po 8 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Obecnie wśród jego najemców znajdują się między innymi przedstawiciele branży automotive oraz elektrycznej. Pierwszy z nich już dziś wprowadza się do nowego centrum.

- 7R zawsze stara się sprostać indywidualnym wymaganiom klientów. Przygotowujemy powierzchnię pod sprecyzowane potrzeby, dostosowujemy rozwiązania technologiczne do oczekiwań oraz wytycznych związanych z prowadzoną przez klienta działalnością. Jednocześnie, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, staramy się doradzać i proponować wybór najlepszych, biznesowo uzasadnionych rozwiązań i technologii - mówi Filip Piekarski, Projekt Manager 7R Logistic, odpowiedzialny za budowę gdańskiego obiektu.

   Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najemców, 7R przystosowało Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale V pod zabudowę wielopoziomową z automatyką magazynową w postaci automatycznej linii transportu wewnętrznego i systemu techniki przeładunkowej.

- Ponadto, obiekt wyposażony jest w energooszczędne oświetlenie oparte o oprawy w technologii LED i czujki ruchu, a także energooszczędne rozwiązania w zakresie ogrzewania i wentylacji obiektu. Obciążenie ogniowe budynku zostało zwiększone do poziomu powyżej 4000 MJ/m kw. Magazyn został wyposażony w instalację tryskaczową w regałach - dodaje Filip Piekarski.

- W nowo wybudowanym obiekcie Gdańsk-Kowale V zastosowaliśmy wiele rozwiązań mających na celu usprawnienie działania magazynu, lepszą koordynację pracy, ale również prowadzących do ograniczenia kosztów eksploatacyjnych - mówi Marzena Zaczkiewicz, Leasing Manager 7R Logistic.

   Gdańskie inwestycje 7R Logistic powstające w partnerstwie JV z Hillwood od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem najemców, były też przez nich nagradzane zarówno za świetną lokalizację, jak i za współpracę z deweloperem prestiżowymi nagrodami, takimi jak: Eurobuild Awards, czy Prime Property Prize. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy szóstego budynku o powierzchni około 18 000 m kw. Po zakończeniu budowy parku logistycznego w Kowalach, obiekt docelowo liczyć będzie blisko 140 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. 7R Logistic planuje kolejne inwestycje w tym regionie.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 maj 2017 12:43

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj