logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wirtualny Konsultant DHL Parcel

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

DHL Parcel uruchomił nowatorski system automatycznej obsługi klientów infolinii za pomocą Wirtualnego Konsultanta. System wpływa na skrócenie czasu oczekiwania klientów DHL Parcel na połączenie z infolinią oraz umożliwia zdalne załatwienie określonej sprawy. Rozwiązanie to zostało wdrożone przez Pirios SA.

   Obecnie klienci DHL Parcel mogą zdalnie wycenić realizację usługi, a także nadać przesyłkę oraz sprawdzić jej status. System obsługuje obecnie aż kilkadziesiąt jednoczesnych połączeń. Wdrożony system umożliwia przeprowadzenie w całości procesu obsługi klienta przez Wirtualnego Konsultanta, który prowadzi dialog z klientem, pobierając odpowiednie informacje z systemów DHL Parcel. Co istotne, cała rozmowa przebiega w trybie głosowym, a nie poprzez wybór klawiszy w telefonie, jak to odbywa się zazwyczaj w tego rodzaju systemach z użyciem sygnalizacji tonowej DTMF. Gdy jednak sytuacja wymaga przekazania rozmowy do pracownika Contact Center, np. w celu pogłębienia tematu, wirtualny konsultant robi to samodzielnie, przekazując jednocześnie wszystkie zebrane wcześniej informacje, tym samym ułatwiając prowadzenie dalszej rozmowy.
   Wdrożenie systemu to nie tylko korzyści dla klientów DHL Parcel, ale również dla samej firmy. Pozwala on zoptymalizować koszty, odciąża konsultantów, a także gwarantuje najwyższy poziom gotowości do obsługi klientów w okresie wzmożonej interakcji, np. w okresie świątecznego szczytu paczkowego.

Ostatnio zmieniany środa, 05 lipiec 2017 06:36

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj