logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express (Poland) spółką specjalizującą się w międzynarodowych usługach ekspresowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zarząd spółki DHL Express (Poland) informuje, że w związku z wydzieleniem z jej struktur dywizji DHL Parcel i DHL Fracht, z dniem 1 sierpnia br. zachowuje ona osobowość organizacyjno-prawną jako samodzielna i niezależna firma DHL Express. Głównym obszarem działalności biznesowej spółki pozostaje realizacja międzynarodowych usług ekspresowych, zgodnie ze specjalizacją funkcjonującej na rynku dywizji DHL Express.

    W wyniku podziału spółki, na rynku funkcjonować będą dwa niezależne podmioty prawne - spółka DHL Parcel Polska, obejmująca usługi świadczone dotychczas przez dywizje DHL Parcel i DHL Fracht oraz firma DHL Express (Poland), kontynuująca świadczenie międzynarodowych lotniczych i drogowych usług ekspresowych w ramach działalności dywizji DHL Express.
   Podział spółki jest kontynuacją trwającego od kilku lat procesu wyodrębnienia jednostek organizacyjnych świadczących wyspecjalizowany serwis i ukierunkowanych na rozwój własnych obszarów działalności. Zabieg ten, będący następstwem dynamicznego wzrostu zapotrzebowania klientów na usługi wszystkich dywizji, zapewni im możliwość zwiększenia konkurencyjności oferty, wpłynie na udoskonalenie jakości usług, przyczyniając się jednocześnie do poprawy współpracy biznesowej poszczególnych dywizji z kontrahentami oraz usprawnienia pracy wewnątrz organizacji DHL.

- Decyzję o wyodrębnieniu poszczególnych dywizji w ramach spółki podjęliśmy kilka lat temu, mając na względzie tempo wzrostu całej firmy oraz aspekty organizacyjno-biznesowe. Podział spółki, którego dokonujemy w tej chwili, jest naturalną konsekwencją procesów i zmian, które nastąpiły w ostatnich latach. Jestem przekonany, że nowe struktury umożliwią zarówno naszej dywizji, jak i siostrzanym firmom długoletni rozwój poprzez realizację własnych celów biznesowych. Dzięki staraniom wielu osób zaangażowanych w ten proces i odpowiednim przygotowaniom, podział spółki nie wpływa na warunki dotychczasowej współpracy biznesowej. Jestem pewien, że zmiana formy prawnej działalności spółek ułatwi dywizjom DHL ich właściwą identyfikację pod kątem specjalizacji i sposobu działalności w branży TLS - powiedział Tomasz Buraś, dyrektor zarządzający DHL Express (Poland).

   Zespół dywizji DHL Express już od kilku lat realizuje strategiczny plan rozwoju, którego integralną częścią są powstające nowe obiekty DHL Express, dedykowane zaawansowanym procesom logistycznym. Po uruchomieniu nowych centrów logistycznych w Rzeszowie, Lublinie i w Toruniu oraz międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego w Katowicach, realizuje kolejne inwestycje - w Warszawie, w Gdańsku oraz we Wrocławiu. Nowe obiekty DHL Express przyczyniają się do zwiększenia efektywności procesów operacyjnych, przystosowywanych do rosnących wymagań klientów w zakresie obsługi międzynarodowych przesyłek lotniczych.

- Aktywność biznesowa klientów jest motorem rozwoju naszej działalności. Dlatego tworząc nowe zaplecze operacyjno-logistyczne, równocześnie inwestujemy w wiedzę i doskonalenie umiejętności naszych pracowników oraz w rozwiązania umożliwiające klientom wygodny i szybki dostęp do międzynarodowych usług ekspresowych - dodał Tomasz Buraś (DHL Express Poland).

   Dywizja DHL Express w Polsce jest obecnie wiodącym dostawcą międzynarodowych lotniczych i drogowych usług ekspresowych, obejmującym swoim zasięgiem ponad 220 krajów i terytoriów. Wyróżniona tytułem Najlepszego Pracodawcy w Polsce (Top Employer Polska w latach 2014-2017), stanowi obecnie przyjazne miejsce pracy dla ponad 1000 pracowników i kurierów w całej Polsce. Wielokrotnie została nagrodzona za najwyższą jakość usług i doskonały serwis, otrzymując m.in. Srebrne Godło w programie Operator Logistyczny 2016, Złote Godło za usługi celne w programie Quality International 2017, tytuł Marki Godnej Zaufania 2016-2017 oraz Złote Godło w programie Konsumencki Lider Jakości 2017.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 sierpień 2017 12:14

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku…

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2017

7 grudnia br., podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji, w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, ogłoszone...

DHL i przedsiębiorcy łączą siły podczas DHL Innovation Day 2017

DHL i przedsiębiorcy łączą siły podczas DHL Innovation Day 2017

7 grudnia br. firma DHL zgromadziła czołowych liderów i start-upy w dziedzinie logistyki i technologii,...

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Grupa Azoty podpisała porozumienie z CTL Logistics w sprawie m.in. przejęcia spółek celowych, a tym...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj