logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Dachser zakłada Enterprise Lab w Instytucie Fraunhofera

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser rozpoczął ścisłą współpracę z Instytutem Przepływu Materiałów i Logistyki działającym przy Fraunhofer, największej w Europie organizacji badań stosowanych. W nowo powstałym Dachser Enterprise Lab w Dortmundzie eksperci operatora będą pracować z naukowcami nad projektami badawczymi i rozwojowymi, które wpisują się w działalność Dachser w zakresie Road Logistics oraz Air & Sea Logistics.

    Celem pracy tego zespołu jest dalszy rozwój pionierskich technologii, ukierunkowany na zastosowanie ich w praktyce.

- Od lat współpraca z wieloma uniwersytetami oraz partnerami w zakresie R&D stanowi podstawę naszej strategii korporacyjnej. Dachser Enterprise Lab wzbogaca nasz potencjał badawczo-rozwojowy o kluczowe kompetencje oraz zapewnia nam elastyczny dostęp do specjalistów - mówi Bernhard Simon, CEO Dachser.

   Zaznaczył on również, że Instytut Fraunhofera posiada wiedzę fachową na najwyższym poziomie, najnowsze laboratoria oraz zespół zmotywowanych i kreatywnych naukowców. Bernhard Simon uważa, że w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem specjalistów Dachser taka współpraca przyspieszy innowacyjny rozwój firmy.

- Stworzyliśmy Enterprise Labs, aby wyniki badań można było jak najszybciej wykorzystywać do pracy nad produktami i modelami biznesowymi. Poprzez przyjęcie nowych i interdyscyplinarnych form współpracy w zakresie rozwoju, co skraca dystans pomiędzy nami, możemy wejść na wysoki poziom wymiany między nauką i przemysłem. Dzięki temu możliwe jest elastyczne oraz szybkie wdrażanie nowych technologii, trendów czy strategii biznesowych do zastosowania w praktyce. Jest to ogromna przewaga konkurencyjna dla działającego globalnie biznesu logistycznego, jak Dachser, ze swoją gęstą siecią połączeń i strukturami danych. Nasz nowy Enterprise Lab stworzony z Dachser stanowi punkt odniesienia we wspólnym rozwoju logistycznym i technologicznym - mówi prof. Michael ten Hompel, dyrektor zarządzający Instytutu Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera.

Ostatnio zmieniany piątek, 20 październik 2017 08:15

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj