logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Ponad 82 000 m kw. dla Corning Optical Communications w parku SEGRO w Strykowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 listopada br. uroczystością wmurowania kamienia węgielnego zainaugurowano budowę nowego obiektu produkcyjno-magazynowego o powierzchni 39 000 m kw. dla Corning Optical Communications Polska w SEGRO Logistics Park Stryków. Będzie to, obok istniejącego już na terenie parku od 2006 r. budynku o powierzchni 43 000 m kw., drugi w Strykowie zakład Corning. W transakcji pośredniczyła agencja JLL.

   Współpraca między SEGRO i Corning trwa już prawie 12 lat - firma była pierwszym w Polsce klientem dewelopera, zarządcy oraz właściciela nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Budowa nowego obiektu sprawi zaś, że Corning stanie się jednym z największych polskich klientów SEGRO pod względem zajmowanej powierzchni. Firma przewiduje otwarcie nowego budynku o powierzchni 39 000 m kw., z których aż 6 000 m kw. będą stanowiły biura, w trzecim kwartale 2018 r. Nowy obiekt zostanie poddany rygorystycznej ocenie BREEAM.
   W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład udział wzięli m.in. przedstawiciele władz lokalnych, John McGirr, Vice President Manufacturing, Corning Optical Communications, Mariusz Bielawski, dyrektor zakładu i członek zarządu Corning Optical Communications Polska, Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną oraz Bartosz Michalski, dyrektor Developmentu SEGRO. 

- Istniejący w Strykowie zakład już dziś jest największym obiektem Corning w Europie, a dzięki nowemu budynkowi nasze możliwości zwiększą się niemal dwukrotnie. Na poziomie globalnym organizacja docenia jakość pracy, zaangażowanie i profesjonalizm polskich pracowników, dlatego też firma zdecydowała się na nową inwestycję właśnie w Polsce. Za Strykowem przemawia obecność świetnych specjalistów, absolwentów łódzkich uczelni. Jego atutem jest także dogodny dojazd autostradą, który ułatwia naszym pracownikom dotarcie do pracy. W polskim oddziale Corning zatrudnionych jest ponad 2500 osób, głównie pracowników produkcyjnych i inżynierów. Fizyczny rozwój naszej działalności biznesowej będzie oczywiście oznaczał również zwiększone zapotrzebowanie na jej obsługę - podsumowuje Mariusz Bielawski, dyrektor zakładu, członek zarządu, Corning Optical Communications Polska.

   Firma Corning jest liderem rozwiązań dla przemysłu telekomunikacyjnego. Poza produkcją kabli światłowodowych zajmuje się także dostarczaniem pasywnych elementów sieci telekomunikacyjnej. Produkowane przez Corning Optical Communications w Strykowie kable światłowodowe i innego typu rozwiązania optyczne dla telekomunikacji trafiają na rynki europejskie, Bliski Wschód oraz do Afryki.

- Decyzja o nowym zakładzie zbiegła się w czasie z jubileuszem istnienia Polskiego Działu Badań i Rozwoju Corning, który już od 10 lat zajmuje się opracowaniem nowych produktów, zarówno na rynki europejskie jak i globalne, w tym amerykański. Liczba urządzeń podłączonych do sieci w 2021 roku przekroczy 27 miliardów, czyli więcej niż trzykrotność ziemskiej populacji - mówi dr inż. Grzegorz Tosik, menedżer w Dziale Badań i Rozwoju, Corning Optical Communications Polska. - Przesyłanie tak dużej ilości informacji jest możliwe dzięki światłowodom, których metodę produkcji opracował Corning.

- Na powierzchniach magazynowych i produkcyjnych SEGRO powstają rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy komfortu życia milionów ludzi na całym świecie. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego klienta. Sukces i wzrost firmy Corning pokazują, że Stryków to doskonałe miejsce dla rozwoju biznesu, a jakość budynków, które dostarczamy jest na tyle wysoka, iż po kilkunastu latach ich użytkowania klienci decydują się na pozostanie w nich oraz na kolejne wspólne inwestycje - dodaje Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

   SEGRO Logistics Park Stryków jest największym centrum logistycznym SEGRO w Europie Centralnej. Klienci mają do dyspozycji nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne, położone w bliskiej odległości od skrzyżowania autostrady A1 (Północ - Południe) z autostradą A2 (Wschód - Zachód).

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 listopad 2017 14:54

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj