logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DHL i przedsiębiorcy łączą siły podczas DHL Innovation Day 2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

7 grudnia br. firma DHL zgromadziła czołowych liderów i start-upy w dziedzinie logistyki i technologii, organizując coroczny DHL Innovation Day w Niemczech. Podczas konkursów, sesji interaktywnych i przemówień programowych, zaproponowano nowe społeczne podejście do transportu i ponowne spojrzenie na przyszłość technologii w tej branży.

    Uczestnicy odpowiedzieli na wezwanie DHL do stworzenia prototypu nowego mobilnego robota odbierającego, a także gromadzenia pomysłów na włączenie strategii gospodarki współdzielenia do logistyki. Vecna z USA wygrała konkurs Robotics Challenge, a start-up Parcelly z Wielkiej Brytanii odebrał nagrodę w konkursie Sharing Economy Challenge. Przedsiębiorcy zaprezentowali swoje pomysły w ramach "Shark Tank", gdzie zwycięzcą został ogłoszony KWIK, natomiast firma PACCAR Parts została wyróżniona za współpracę z DHL w zakresie najbardziej innowacyjnego rozwiązania dla klientów.

- Odgrywające olbrzymią rolę cyfryzacja i globalizacja zmieniają kształt naszego świata i DHL jest zaangażowany w doskonalenie innowacji, które przygotowują nas do tych zmian. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie lepszego sposobu na przedyskutowanie tych niezliczonych, czekających na nas możliwości, niż zebranie razem tych kreatywnych umysłów podczas naszego DHL Innovation Day. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom za zbliżenie nas do przyszłości logistyki - powiedział Matthias Heutger, starszy wiceprezes DHL Customer Solutions & Innovation.

   Doskonałość dzięki innowacjom
Od marca do września br. firma DHL przyjmowała zgłoszenia z całego świata, przedstawiające propozycje nowych prototypów autonomicznych mobilnych robotów zbierających do magazynów, a także rozwiązań z zakresu gospodarki współdzielenia w logistyce. Finaliści zostali wybrani przez kadrę kierowniczą DHL. Trzech finalistów w ramach każdego z wyzwań zaprezentowało własne rozwiązania podczas DHL Innovation Day przed 180 specjalistami z łańcucha dostaw. Zwycięzcy zostali wybrani poprzez głosowanie widowni.
   W ramach konkursu Robotics Challenge, zorganizowanego we współpracy z DELL EMC, finaliści z Singapuru, Szwajcarii i USA zaprezentowali na żywo swoje prototypy. Roboty zaprojektowano z myślą o autonomicznym poruszaniu się po magazynie, odbieraniu pudełek o różnych rozmiarach i przenoszeniu ich z półek na wózki. Zwycięzca, Piece Picking Robot z amerykańskiej firmy Vecna, otrzymał nagrodę główną w wysokości 15 000 euro, a także szansę udziału w próbnym wdrożeniu rozwiązania w DHL.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz prototyp odpowiedział na wyzwanie związane z autonomicznym odbieraniem oraz niezmiernie podekscytowani tym, jak dalece robot sprawdzi się w ramach naszej współpracy z DHL - powiedział Daniel Theobald z firmy Vecna.

  Współorganizatorem tegorocznego DHL Innovation Day była firma Dell EMC, posiadająca bogate doświadczenie w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla organizacji przechodzących transformacje technologiczne. Dell EMC jest dobrze przygotowana do pomagania przyszłym liderom branży technologicznej podczas odkrywania nowych horyzontów najnowocześniejszej robotyki i logistyki.

- Dla Dell EMC, jako jednej z największych firm technologicznych na świecie, była to fantastyczna okazja do współtworzenia tej inicjatywy. Wierzymy, że innowacja leży u podstaw transformacji cyfrowej i jesteśmy dumni z wzięcia udziału w wyzwaniu związanym z robotyką - powiedział Timmy O'Dwyer, wiceprezes Global Parts Operations i szef oddziału Dell EMC w Limerick.

   Finaliści konkursu Sharing Economy Challenge również zaprezentowali swoje inspirujące rozwiązania, których celem było ponowne przemyślenie status quo w zakresie dostępu i własności. Z ponad 60 zgłoszeń z całego świata, pierwsze miejsce zajęła firma Parcelly ze swoją platformą, która koordynuje dogodne dostawy paczek do lokalnych firm, wraz z natychmiastowymi powiadomieniami i elastycznymi godzinami odbioru.

- Czujemy się zachęceni otwartością DHL na strategie logistyczne, które kwestionują konwencjonalne modele biznesowe - powiedział Sebastian Steinhauser z Parcelly. - Jesteśmy w pełni zaangażowani w dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb klientów poprzez poszerzanie możliwości w początkowej i końcowej fazie operacji w ramach sieci DHL, umożliwiając dynamiczny odbiór i dostawę na żądanie.

   Na zakończenie konferencji, cztery start-upy wzięły udział w konkursie Shark Tank, w którym przedsiębiorcy przedstawili swoje pomysły przed eksperckim jury składającym się z Dr. Alexa von Frankenberga z High-Tech Gründerfonds, znanego założyciela i inwestora technologicznego Franka Thelena z Freigeist oraz Peera Bentzena z Deutsche Post DHL Group. Zwycięski start-up, KWIK będzie miał szansę uczestniczyć w próbnym wdrożeniu pomysłu w ramach DHL i zaprezentować swoje rozwiązanie w DHL Innovation Center.
   KWIK zrobił wrażenie na sędziach rozwiązaniem związanym z zakupami online, które umożliwia klientom ponowne zamówienie ulubionych produktów za pomocą jednego przycisku. Ponadto, otwarta platforma handlowa i panel analityczny KWIK oferuje markom możliwość nawiązania bezpośrednich relacji z klientami.

- To wspaniała platforma ilustrująca, w jaki sposób nasze rozwiązanie łączy Internet Rzeczy z zakupami online z korzyścią dla klientów i firm - powiedział Ofer Klein, dyrektor generalny i współzałożyciel KWIK.

   Przesuwanie granic logistyki
DHL wyróżniła również najbardziej innowacyjne ubiegłoroczne rozwiązanie związane z obsługą klienta. Michiel Greeven, wiceprezes ds. sprzedaży DHL Express w Europie, uhonorował firmę PACCAR Parts za zasługi w zakresie współtworzenia DHL MetriX Freight, systemu wymiarowania o wysokim potencjale, opracowanego przez start-up Metrilus GmbH wraz z zespołem ds. innowacji DHL. Zapotrzebowanie na nowoczesny, ekonomiczny i wydajny system wymiarowania pojawił się podczas zwiedzania i warsztatów w Centrum Innowacji. Bazując na czujnikach kamery znanego producenta konsoli do gier i najnowocześniejszych algorytmach oprogramowania firmy Metrilus, DHL MetriX Freight pozwala na dokładny pomiar ładunku - niezależnie od kształtu - w czasie krótszym niż jedna sekunda, podczas gdy do tej pory proces ten zajmował minutę i wymagał zaangażowania dwóch pracowników. Program pilotażowy przeprowadzono przy zaangażowaniu DHL, PACCAR Parts i start-upu Metrilus, zajmującego się oprogramowaniem, a następnie rozszerzono do pięciu dodatkowych lokalizacji DHL. PACCAR Parts wykazało podejście oparte na priorytetowym podejściu do człowieka i jakości, promując kulturę wysoce otwartą na nowe technologie. Patrząc w przyszłość na nowe innowacje, DHL i marka DAF od PACCAR, będą przeprowadzać program pilotażowy w zakresie platooningu, w celu wykazania bezpieczeństwa i efektywności bezprzewodowo połączonych zespołów ciężarówek, czyli "konwojów" („platoons”) w 2019 roku.
  
   Główni prelegenci zainspirowali uczestników nowymi spostrzeżeniami na temat problemów społecznych i technologii. Thomas Ogilvie, członek zarządu ds. zasobów ludzkich w Deutsche Post DHL Group, podkreślił, że zmiany kulturowe i innowacje mogą przynieść obopólne korzyści, podczas gdy dr Christian Langer z Lufthansy przedstawił wpływ cyfryzacji i ewoluujących procesów planowania na działania zmierzające do doskonalenia biznesu. Anab Jain z Superflux poruszyła tematy dotyczące przyszłości, od Internetu Rzeczy po zmiany klimatyczne, podczas wykładu na temat znaczenia wyobrażania sobie różnych scenariuszy przyszłości.
   DHL Innovation Day stanowi szansę na coroczne zgromadzenie liderów łańcucha dostaw, innowatorów, partnerów branżowych i start-upów w celu przesunięcia granic logistyki i technologii. Widzowie oglądają tu na żywo demonstracje nowych prototypów, uczestniczą w interaktywnych warsztatach, głosowaniu na zwycięzców wyzwań i w aktywnej wymianie pomysłów. Wyzwania DHL na rok 2017 koncentrowały się na kwestiach społecznych, technologiach i przedsiębiorczości oraz umożliwiły przenikliwym umysłom z całego świata zaprezentowanie pomysłów, które mogą zmienić kształt branży logistycznej.

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 grudzień 2017 11:12

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj