logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa - Maroko

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

GEFCO ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja ma dla GEFCO strategiczną wartość, wzmacniając obecność spółki w regionie w momencie dynamicznego rozwoju wymiany handlowej w branży motoryzacyjnej, detalicznej i odzieżowej pomiędzy Europą a Marokiem. Umowa zawarta przez GLT i GEFCO wymaga zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne.

    GLT - lider w transporcie przez Cieśninę Gibraltarską
Korzyści płynące z fuzji są obiecujące. GLT to hiszpańska firma z ponad 20-letnim doświadczeniem, posiadająca silną pozycją rynkową oraz opinię profesjonalnego operatora zapewniającego bezpieczne usługi transportowe przez Cieśninę Gibraltarską. Firma została założona w 1998 r. i od tego czasu zbudowała silne relacje z klientami z branży motoryzacyjnej oraz modowej. GLT jest wiodącym operatorem przejścia między Algeciras a Tangerem, zapewniając ponad 16 000 przepraw rocznie i wykorzystując 75 ciężarówek i 380 naczep. Firmę charakteryzują efektywna struktura operacyjna i model biznesowy z jednym oddziałem zarządzającym centralnie całą siecią, który jest zlokalizowany w gminie Oiartzun (w Kraju Basków w pobliżu miasta Irun), a także z centrami wysyłkowymi mieszczącymi się w Tangerze i Algeciras.

   Potrzeba wsparcia logistycznego w gospodarce szybkiego wzrostu
Przez lata GEFCO zdobyło bogate doświadczenie w zarządzaniu połączeniami między Europą a krajami Maghrebu. Przejęcie GLT pozwoli spółce wzmocnić pozycję w regionie, jednocześnie konsolidując i rozbudowując grono klientów, w szczególności z branży motoryzacyjnej, handlu detalicznego i mody.

- Maroko ze swoim dynamicznie rozwijającym się przemysłem oferuje doskonałe perspektywy. Niektórzy z naszych kluczowych klientów z branży motoryzacyjnej, lotniczej czy handlu detalicznego już teraz decydują się na duże inwestycje w tym kraju, aby zwiększyć swoje zdolności produkcyjne. W ten sposób firmy generują zapotrzebowanie na wsparcie logistyczne i pewne rozwiązania w tym obszarze. Dzięki wiedzy i doświadczeniu GLT będziemy mogli jako GEFCO jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez te szybko rozwijające się firmy - powiedział Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO. 

   Plan akwizycyjny nakierowany na rentowny wzrost
Wzajemne uzupełnianie się GLT i GEFCO pod względem fachowej wiedzy, geograficznego zasięgu sieci oraz portfela obsługiwanych firm stworzy dodatkową wartość dla wszystkich zainteresowanych: klientów, partnerów, dostawców i pracowników.

- Cieszymy się, że możemy dołączyć do GEFCO, globalnego operatora logistycznego z ugruntowaną pozycją rynkową. Jesteśmy przekonani, że połączenie wiedzy i doświadczenia obu spółek zaowocuje lepszą obsługą klientów i stworzy warunki dla dalszego rozwoju naszych firm - stwierdziła Cristina Orbea, CEO GLT.

   Firma GLT będzie w całości własnością hiszpańskiego oddziału GEFCO i będzie przez niego zarządzana jako wyspecjalizowana jednostka biznesowa dla regionu Morza Śródziemnego. GEFCO Hiszpania posiada ponad 30-letnie doświadczenie w logistyce wysokiego szczebla, zatrudnia 700 pracowników i obsługuje 5000 klientów przemysłowych. Cały zespół GLT będzie zaangażowany w utrzymanie dotychczasowego poziomu usług, niezawodności i bezpieczeństwa wszystkich swoich klientów oraz zapewnienie przyszłego rozwoju.

- GLT stanowi strategiczne uzupełnienie naszych sieci i możliwości. Po udanej integracji z IJS w 2015 r. przejęcie GLT pokazuje zdolność GEFCO do rentownego wzrostu poprzez akwizycje - podsumował Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO. 

   Umowa wejdzie w życie po dopełnieniu standardowych formalności regulacyjnych we współpracy z właściwymi organami.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 styczeń 2018 18:48

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj