logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje się niedaleko lotniska Londyn-Heathrow w Wielkiej Brytanii i stanowi uzupełnienie dla magazynów GEFCO Forwarding zlokalizowanych we Frankfurcie oraz w Amsterdamie.

   Magazyn o najwyższych standardach w logistyce branży medycznej
Otwarcie nowego obiektu o powierzchni blisko 1400 m kw. oznacza wzmocnienie i poszerzenie kompetencji linii biznesowej GEFCO Freight Forwarding w sektorze medycznym. Magazyn odpowiada najwyższym standardom przechowywania produktów farmaceutycznych i posiada szeroki zakres regulacji temperatur: od pokojowej (od 15ºC do 25ºC), przez niskie (od 2ºC do 8ºC) aż do ujemnych (od -15ºC do -25ºC).

- Nasza usługa wyróżnia się na rynku, ponieważ jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem hurtowym dla branży medycznej. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że działamy zgodnie z obowiązującymi w ich firmach standardami - powiedział Josette Wells, dyrektor ds. jakości GEFCO.

   Posiadanie brytyjskiej licencji Wholesale Dealer Authorisation umożliwia operatorowi obiektu przechowywanie leków dla ludzi i zwierząt oraz urządzeń medycznych w ramach świadczonych usług logistycznych i transportowych. Nowy magazyn zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa, w tym skanowanie na miejscu dostarczonego ładunku lotniczego oraz całodobowy monitoring. Obiekt jest zgodny z dobrymi praktykami dystrybucyjnymi (certyfikacja GDP - Good Distribution Practices) oraz normą ISO 9001:2015.

   Stałe inwestycje w obsługę branży medycznej
GEFCO Forwarding, jako ekspert w logistyce dla branży medycznej, oferuje transport towarów wymagających temperatury kontrolowanej, rozwiązania door-to-door, logistykę zintegrowaną oraz rozwiązania multimodalne dopasowane do potrzeb klientów działających w tym obszarze.

- Rynek usług logistycznych dla branży medycznej zmienia się nieustannie i charakteryzuje go coraz większa złożoność. Wraz ze wzrostem liczby produktów wrażliwych na temperaturę oraz regulacji dotyczących ich transportu operatorzy muszą położyć większy nacisk na kontrolę i bezpieczeństwo usług. GEFCO już od wielu lat świadczy usługi dla branży medycznej, a otwarcie nowego magazynu w Wielkiej Brytanii potwierdza ciągłe inwestycje firmy w tym sektorze - powiedział Anthony Gunn, wiceprezes GEFCO ds. transportu morskiego i lotniczego.

   Eksperci GEFCO rozwijają szyte na miarę rozwiązania z obszaru logistyki zintegrowanej dopasowane do potrzeb klientów z branży medycznej, które wspierają inwestycje firmy w innowacje technologiczne. Dzięki swojemu zaangażowaniu GEFCO stało się dostawcą dla szerokiego grona firm działających na tym rynku.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 styczeń 2018 19:12

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj