logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Schrack Technik zostaje na dłużej w Prologis Park Warsaw II

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Schrack Technik, dystrybutor innowacyjnych produktów elektrotechnicznych, przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowej i biurowej w Prologis Park Warsaw II. Firma wynajmuje w parku Prologis 3 900 m kw. Na doradcę w procesie renegocjacji umowy Schrack Technik wybrał agencję  AXI IMMO.

   Schrack Technik Polska jest częścią Grupy Schrack Technik - austriackiego dostawcy produktów i rozwiązań w zakresie rozdziału energii elektrycznej oraz transmisji danych teletechnicznych. Firma posiada w swoim asortymencie ponad 20 tys. artykułów, które znajdują zastosowanie w przemyśle, gospodarstwach domowych, biurach, magazynach, centrach handlowych, szkołach czy urzędach. Rozbudowana oferta pozwala na kompleksową obsługę inwestycji, co czyni Schrack Technik jednym z wiodących przedsiębiorstw zaopatrujących w elektrotechnikę klientów centralnej i wschodniej Europy.
   Schrack Technik Polska działa na terenie całego kraju. Oprócz sprzedaży internetowej prowadzi biura handlowe ze sklepami na Śląsku w Katowicach, we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Kielcach, Białymstoku oraz biura techniczne w Szczecinie i w Krakowie. Centrala Schrack Technik znajduje się w Warszawie na terenie parku magazynowego Prologis Park Warsaw II, gdzie spółka zajmuje 2 550 m kw. powierzchni magazynowej i ponad 1 300 m kw. biurowej. Mając na uwadze perspektywę końca obowiązującej umowy, firma rozważała renegocjacje warunków najmu zajmowanej powierzchni lub relokację centrali. Na swojego doradcę wybrała agencję AXI IMMO specjalizującą się w pośrednictwie transakcyjnym na rynku nieruchomości komercyjnych.

- Potrzebowaliśmy profesjonalnego partnera, który przeprowadzi proces relokacji lub renegocjacji, dlatego poprosiliśmy AXI IMMO o doradztwo. Konsultanci przedstawili nam kompleksową analizę rynkową, w tym również oferty innych lokalizacji istniejących oraz planowanych, które potencjalnie mogłyby spełnić nasze oczekiwania. Ostatecznie zapadła decyzja o pozostaniu w Prologis Park Warsaw II, gdzie otrzymaliśmy od wynajmującego satysfakcjonującą ofertę - komentuje Sławomir Grzebień, prezes zarządu Schrack Technik.

   Karol Osiecki, Associate Director Industrial & Development z AXI IMMO reprezentujący najemcę wyjaśnia, iż właściciel obiektu, firma Prologis - zapewniła najemcy optymalne warunki nie tylko w zakresie finansowym, ale także technicznym, które obejmują m.in. odświeżenie zajmowanej powierzchni magazynowej i biurowej.

- Ponadto Prologis Park Warsaw II doskonale wpisuje się w wymagania klienta w zakresie formatu magazynu miejskiego - łatwo dostępnego dla klientów i z komunikacją publiczną w pobliżu, co było ważne z punktu widzenia pracodawcy jakim jest Schrack Technik. Renegocjacje pomiędzy Schrack Technik a Prologis to przykład rozstrzygnięcia "win-win". Poza klientem usatysfakcjonowany ustalonymi warunkami jest także wynajmujący, który uniknął pustostanu w parku magazynowym i ma zapewnioną współpracę ze sprawdzonym najemcą - komentuje Jakub Kokiernak, Industrial & Logistic Consultant z AXI IMMO.

   Prologis Park Warsaw II to nowoczesne centrum dystrybucyjne o powierzchni magazynowej 40 000 m kw. Park znajduje się w przemysłowej części dzielnicy Praga. Położony jest w odległości około 1 kilometra od drogi S8, łączącej północ i południe kraju, 10 kilometrów od autostrady A2 oraz drogi DK92 ze wschodu na zachód Polski i około 12 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego w Warszawie. Wyjątkowość parku wynika z lokalizacji w centrum miasta, co pozwala na efektywną dystrybucję towarów na terenie Warszawy i najbliższych okolic.

Ostatnio zmieniany piątek, 16 luty 2018 09:44

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj