logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Dwie dekady logistyki Dachser dla branży DIY

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, obchodzi tego roku 20-lecie Dachser DIY-Logistics - globalnego rozwiązania logistycznego dla branży budowlanej, DIY i ogrodniczej. Ponadto, jako partner stowarzyszenia Heimwerken, Bauen und Garten (BHB) firma ponownie wystąpi na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych Eisenwarenmesse w Kolonii, gdzie przedstawi swoje usługi usprawniające łańcuch dostaw w sektorze DIY.

- Rynek DIY musi się stale zmieniać, aby pozostać konkurencyjnym. Jednak nie wystarczy samo wprowadzanie innowacji produktowych i usługowych. Cały łańcuch logistyczny, od produkcji po wyłożenie towaru na półki, a w razie konieczności również wliczając w to proces zwrotu, musi się rozwijać i wspierać zmiany w branży - mówi Ralf Meistes, dyrektor Dachser DIY-Logistics.

   Dwadzieścia lat temu Dachser skupił swoje doświadczenie oraz kompetencje w zakresie logistyki dla branży budowlano-remontowej w centralnym zespole w Kolonii, kierowanym przez Ralfa Meistesa. Zespół osiągnął ogromny sukces: obecnie usługi firmy dla sektora DIY obejmują całą Europę oraz kluczowe rynki w Azji i USA, a Dachser dostarcza dla tej branży ponad 4,6 miliona przesyłek rocznie. Optymalizacja poprzez łączenie przesyłek, a także korzystanie ze stałych okien czasowych w 18 tysiącach europejskich sklepów z branży DIY zapewnia wydajność podczas rozładunku towarów na sklepowej rampie. Dachser dysponuje także zespołem merchandiserów, którzy zajmują się wyłożeniem produktów bezpośrednio na półki w sklepach.

- Z sukcesem wspieraliśmy naszych klientów, zarówno ze strony producenckiej, jak i handlowej, podczas wszystkich zmian zachodzących w branży przez ostatnie dwie dekady. Aktualnie do największych wyzwań należą e-commerce, koncepcja omnichannel oraz zrównoważony proces dostaw do centrów miast, gdzie sklepy DIY coraz częściej stają się salonami wystawowymi. Jeden z trendów jest jednak najbardziej znamienny: w ciągu ostatnich dwudziestu lat logistyka z roli czynnika kosztowego przeszła na pozycję czynnika wpływającego na sukces firm w branży - stwierdza Ralf Meistes.

   Dla Dachser logistyka oznacza stałe bycie na bieżąco z wyzwaniami ekonomicznymi. W związku z tym czołowe miejsce w programie firmy na tegoroczne targi Eisenwarenmesse, które odbędą się w Kolonii w dniach 4-7 marca, zajmuje kwestia cyfryzacji. Na stoisku operatora zespół Dachser DIY-Logistics zaprezentuje swoją ofertę, a także, w jaki sposób autorskie, ściśle zintegrowane systemy zarządzania transportem i magazynem umożliwiają niezakłócony przepływ danych oraz przejrzyste śledzenie przesyłek w ramach rozwiązania DIY Supply Pipeline.

Ostatnio zmieniany środa, 21 luty 2018 09:06

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj