logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Greencarrier otwiera nowy oddział w Distribution Park Sosnowiec

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Greencarrier Freight Services Poland, skandynawski spedytor i logistyk, podpisał umowę na wynajem powierzchni magazynowo-biurowej w Distribution Park Sosnowiec - parku magazynowym, należącym do Hines Global REIT. Firma będzie prowadziła operacje logistyczne na powierzchni 2660 m kw. W procesie negocjacji warunków umowy najemcy doradzała agencja AXI IMMO.

    Greencarrier jest jedną z największych prywatnych firm w branży transportowej w regionie krajów nordyckich oraz nadbałtyckich. Firma działa na całym świecie, zapewniając rozwiązania w zakresie spedycji, logistyki i transportu dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Greencarrier generuje rocznie ok. 400 mln EUR i zatrudnia ponad 800 pracowników w 13 krajach: Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Estonii, na Łotwie, Litwie, w Polsce, Słowacji, Czechach, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii oraz w Chinach.

- Nasza strategia rozwoju, którą konsekwentnie wdrażamy zakłada kompleksową obsługę klientów i ekspansję na kolejnych rynkach. Decyzja o uruchomieniu magazynu na południu Polski podyktowana była potrzebami naszych obecnych i przyszłych klientów. Wybór padł na Sosnowiec, ze względu na strategiczne położenie i możliwość organizacji łańcucha dostaw w skali krajowej i międzynarodowej - komentuje Adrian Stachacki, Business Development Manager w Greencarrier Freight Services Poland.

   Tomasz Rąba, Senior Consultant Industrial & Logistic z AXI IMMO, reprezentujący najemcę, wyjaśnia - Właściciel obiektu - firma Hines zapewniła najemcy optymalne warunki nie tylko w zakresie finansowym, ale także technicznym, które obejmują m.in. odświeżenie zajmowanej powierzchni magazynowej i biurowej. Ponadto, Distribution Park Sosnowiec doskonale wpisuje się w wymagania klienta w zakresie formatu magazynu, łączącego dostęp do szlaków komunikacyjnych z komunikacją publiczną w pobliżu. AXI IMMO doradza firmie Greencarrier przy wynajmie powierzchni logistycznych również w innych lokalizacjach.

   Distribution Park Sosnowiec to 47 100 m kw. wysokiej jakości powierzchni logistycznej, położonej w jednej z najbardziej strategicznych lokalizacji, jaką jest Aglomeracja Śląska. W skład parku wchodzą dwie hale magazynowe wyposażone w 70 doków oraz 6 bram z poziomu zero, a także 170 miejsc parkingowych dla pojazdów osobowych i 46 miejsc dla ciężarówek. Obiekt, oddany do użytku w 2005 roku, charakteryzuje się doskonałą ekspozycją przy drodze S1, w niedalekiej odległości od autostrady A4 łączącej Niemcy i Ukrainę. W pobliżu przebiega również trasa E40 prowadząca w kierunku Krakowa i Wrocławia oraz trasa E75 w kierunku Warszawy. Zarządcą aktywów i nieruchomości, w imieniu właściciela DP Sosnowiec - Hines Global REIT, jest Hines Polska.

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 luty 2018 13:04

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj