logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

W.P.I.P. rozbuduje centrum dystrybucyjne CCC

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

18.600 m kw. powierzchni i 22 m wysokości ma liczyć nowa hala, która wkrótce powstanie w Polkowicach dla firmy CCC S.A.

   Generalnym realizatorem inwestycji będzie firma W.P.I.P. Umowę na rozbudowę podpisano 11 kwietnia. Nowy obiekt będzie magazynem wysokiego składowania, który zostanie dobudowany do istniejącego już kompleksu dystrybucyjnego firmy CCC. Umowa zakłada powstanie hali o powierzchni 18.600 m kw. i wysokości 22 m. Realizacja inwestycji, której generalnym wykonawcą jest firma W.P.I.P., ma ruszyć lada moment.

- Jest to drugi obiekt, który realizujemy dla tego inwestora - mówi Piotr Włodarczak, kierownik projektu z W.P.I.P. - W 2011 roku dla CCC zbudowaliśmy zautomatyzowaną halę wysokiego składowania o powierzchni 23.000 m kw., która jest największym automatycznym magazynem obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. Budowa ta była wyzwaniem z uwagi na usytuowanie magazynu w strefie oddziaływań górniczych. Dla zachowania bezpieczeństwa pracy magazynu podzieliliśmy go na 9 niezależnych, oddylatowanych do siebie segmentów o wymiarach w rzucie ok. 36 x 54 m.

   Dodatkowo W.P.I.P. na centrum dystrybucyjnym firmy CCC zainstalowało wówczas największą w Polsce instalację fotowoltaiczną. Panele słoneczne zostały umieszczone na południowej ścianie budynku o długości 80 m i wysokości 20 m.

Ostatnio zmieniany środa, 18 kwiecień 2018 09:52

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj