logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Amerykański koncern Sonoco powiększył zakład w Strykowie o kolejne 9000 m kw.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Sonoco Display and Packaging w Strykowie została otwarta nowa hala produkcyjna o łącznej powierzchni 9000 m kw. Decyzja o rozbudowie zakładu zlokalizowanego pod Łodzią została podjęta ze względu na podpisanie kontraktu z jednym z wiodących producentów baterii alkalicznych. Jest to kolejny ważny klient w portfolio firmy, dla którego usługi świadczone są w zakładzie w Strykowie. 

   13 kwietnia 2018 r. odbyło się oficjalne otwarcie nowej hali Sonoco Display and Packaging w Strykowie. W uroczystościach udzieli wzięli: zastępca burmistrza Strykowa Bożena Motylińska, starosta zgierski Bogdan Jarota, pełnomocnik marszałka województwa łódzkiego ds. inwestorów i eksporterów Janusz Baranowski oraz Adam Pustelnik i Edyta Karpińska z Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele Politechniki Łódzkiej.
   Powierzchnia produkcyjna i magazynowa całego zakładu Sonoco w Strykowie to około 60 tys. m kw., które firma zobowiązała się wynajmować przez kolejne 10 lat. Łączna powierzchnia nowej części to 9000 m kw., z czego ponad 5000 m kw. stanowi produkcja oraz przestrzeń biurowa, a około 4000 m kw. magazyn. Strykowski oddział przewiduje, że roczny obrót nowej hali wyniesie 47 mln PLN. Dla firmy rozwój na tym poziomie oznacza wyposażenie zakładu w kolejne 17 linii pakujących, które będą częściowo zautomatyzowane.

- Nasza decyzja o rozbudowie zakładu w Strykowie o nową halę wynika z potrzeby produkcji oraz nowych projektów, które się pojawiły. W efekcie uruchomimy 17 linii produkcyjnych i będziemy wykorzystywać technologie takie jak: automatyczne blistrowanie, automatyczne podawanie i pakowanie produktów w kartony, zgrzewanie czy foliowanie. Bardzo ważnym czynnikiem naszego sukcesu są ludzie, dla których mamy rozbudowaną ofertę otwartych stanowisk pracy. Obecnie, w samej lokalizacji strykowskiej pracuje 1050 osób. Docelowo, w nowej hali zatrudnionych zostanie kolejnych 140 pracowników produkcyjnych oraz 20 pracowników biurowych - mówi Magdalena Dłuska, regionalny dyrektor HR w Sonoco.

  Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu, na koniec lutego br. liczba zarejestrowanych bezrobotnych to 4984 osób, w tym 2417 kobiet i 2567 mężczyzn. Rozwój firmy Sonoco w tym regionie będzie szansą na zmniejszenie liczby niezatrudnionych osób. Jak zapowiada Magdalena Dłuska, w zakładzie pracę znajdą zarówno pracownicy produkcyjni, inżynierowie, jak i kadra menadżerska.

- Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego nowoczesnego obiektu, w którym pracę znajdą mieszkańcy powiatu zgierskiego. Jest to tym bardziej istotne, z uwagi na fakt, że w naszym regionie stopa bezrobocia nadal utrzymuje się na dość wysokim poziomie i wynosi obecnie 8%. Położenie naszego regionu w centrum Polski jest wyjątkowe w skali całego kraju, ze względu na usytuowanie na tym terenie skrzyżowania dwóch najważniejszych autostrad środkowoeuropejskich A1 i A2, potencjał rozwoju dla całego regionu - zauważył też starosta zgierski Bogdan Jarota.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 kwiecień 2018 14:04

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj