logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Drużyny walczą o udział w finale światowych zawodów Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim tygodniu kwietnia rozpoczął się drugi etap zawodów Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2018, czyli Global Challenge Rounds. Jego stawka jest bardzo wysoka, bowiem drużyny z jednego kraju rywalizują między sobą o udział w światowym finale. Zwycięzca może być tylko jeden. W tym roku świadkiem pojedynku o tytuł mistrza świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw będzie Mediolan. Etap Global Challenge Rounds potrwa do 1 czerwca, a już 4 czerwca zostaną ogłoszone wyniki.

Global Challenge to międzynarodowe zawody zarządzania łańcuchem dostaw, oparte o symulator The Fresh Connection (TFC). Innowacyjna symulacja web-based business angażuje uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection), produkującym soki owocowe. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami, z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje.


W tegorocznej edycji bierze udział 14 polskich zespołów. Reprezentują one między innymi firmy: Delphi Powertrain Poland, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA, Rockwell Automation, Arjo Polska, Dell Products Poland (dwa zespoły), Sonoco Consumer Products Poland Sp. z o.o., Geberit Group, Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o., L’OREAL Warsaw Plant. Wśród tegorocznych uczestników są także obrońcy tytułu Mistrza Polski z zeszłych rozgrywek, drużyna Bell PPHU.

- Po bardzo udanym starcie w zeszłorocznej edycji TFC, zdecydowaliśmy się ponownie przystąpić do zmagań, ale tym razem w odświeżonym składzie - mówi Bartosz Woliński, kapitan drużyny Bell PPHU. - Za główny cel stawiamy sobie poszerzenie horyzontów oraz wzmocnienie współpracy, ale skłamalibyśmy mówiąc że wynik nie ma znaczenia. Obrona tytułu Mistrza Polski oraz perspektywa walki o tytuł Mistrza Świata w Mediolanie są dla nas ogromną motywacją do działania.

 

Główna nagroda to kurs SCM na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie. Jednak organizatorzy polskiej części zawodów postanowili zwiększyć pulę nagród dla uczestników w naszym kraju. W tym roku uhonorowane zostaną 3 pierwsze zespoły sklasyfikowane w etapie krajowym. Dla drużyny, która zajmie 1. miejsce, oprócz udziału w światowym finale w Mediolanie, zaplanowana jest wizyta w miejscowości Monza i możliwość przejażdżki po torze Formuły 1. Dla wszystkich członków zwycięskiego zespołu przewidziano także vouchery o wartości 2900 zł netto do wykorzystania na szkoleniach otwartych MPM Productivity Management.

 

Dla wszystkich członków drużyny, która zajmie 2. miejsce zostaną wręczone vouchery o wartości 2900 zł netto do wykorzystania na szkoleniach otwartych MPM Productivity Management. Dla wszystkich członków zespołu na 3. miejscu nagrodą będzie rabat 50% do wykorzystania na wybrane szkolenie otwarte firmy MPM Productivity Management. Podróż oraz pobyt drużyny w Mediolanie, która wygra krajowe eliminacje, są pokrywane przez polskiego przedstawiciela organizatora, firmę MPM Productivity Management.

   Pełne informacje na www.scmteam.pl

Ostatnio zmieniany piątek, 27 kwiecień 2018 15:46

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj