logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Top Young 100

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skoncentrowane w jednym miejscu, dążące do realizacji tych samych celów, tworzące nowy przełom w świecie logistyki, czyli trzy środowiska: biznesowe, akademickie oraz studenckie, które podczas rocznej współpracy będą budować praktyczne kompetencje młodych logistyków oraz tworzyć pomost od akademii do biznesu. Wymienione wyżej składowe charakteryzują program Top Young 100 zainicjowany przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów. Jak wygląda to w praktyce?

   Projekt tworzony jest przez 25 największych przedsiębiorstw logistycznych działających na rynku globalnym, 17 ośrodków akademickich oraz 80 najlepszych studentów logistyki. Główną ideą unikatowej inicjatywy jest synergiczna współpraca trzech środowisk: biznesowego, akademickiego oraz studenckiego. Jest to pierwszy projekt tego typu nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Top Young 100 ma za zadanie akcelerację praktycznych umiejętności studentów, dając również przy tym możliwość podjęcia świadomych, po stronie pracodawców i studentów, rozmów na temat zatrudnienia. W trakcie projektu będą odbywać się zjazdy, spotkania, które będą integrować trzy środowiska biznesowe.
   Podczas rocznych zmagań z rzeczywistymi zadaniami logistycznymi stawianymi przed uczestnikami, studenci będą mieli okazję zostać wprowadzeni do świata logistyki przez osoby aktywnie działające w branży TSL, pełniące przy tym rolę mentora, czuwającego nad rozwojem powierzonego mu studenta. Profesjonalny mentoring ma na celu nie tylko wskazanie drogi do rozwoju, ale także przekazanie cennej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia niezbędnego do sprawnej i efektywnej realizacji realnych problemów biznesowych partnerów programu - największych przedsiębiorstw, takich jak np. ABCDATA, FIEGE, SKK, ILS, PEKAES, ESA LOGISTYKA, DHL, CIECH itd.
   12 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się konferencja inauguracyjna, na której zaprezentowano uczestników projektu. Podczas konferencji przeprowadzono warsztaty oraz ustalono szczegółowe zasady realizacji projektu. Studenci mieli okazję osobiście spotkać się ze swoimi mentorami i uczestniczyć w sesji networkingu, w której mogli poznać członków PSML oraz przedstawicieli wspierających  firm. Energia, którą nadają temu projektowi studenci dała się odczuć wszystkim profesjonalistom obecnym na wydarzeniu - rozmowom przy kolacji nie było końca, a wysoka frekwencja utrzymała się aż do końca dnia.
   12 maja zaczynają się profesjonalne szkolenia z profili osobowościowych Persolog dedykowane wszystkim uczestnikom projektu. Kursy zostaną przeprowadzone w czterech największych miastach Polski. Testy osobowościowe Persolog mają na celu zwiększenie skuteczności i świadomości kierowania własnym rozwojem oraz pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału studentów.
   Top Young 100 jest projektem, który otwiera drogę młodym logistykom. Dzięki współpracy studentów z przedstawicielami przedsiębiorstw dochodzi do wymiany punktu patrzenia na świat biznesu. Ale chodzi tutaj o coś więcej niż o współpracę nad projektami logistycznymi - już podczas pierwszych spotkań studentów z mentorami można było zauważyć, jak słowa bardziej doświadczonych profesjonalistów pozytywnie "nakręcają" młodych uczestników programu do działania. Twórcy projektu Top Young 100 są pewni, że będzie on źródłem wiedzy i nowych doświadczeń oraz przyniesie owocną współpracę dla wszystkich zainteresowanych stron oraz pozwoli młodym adeptom i przedstawicielom uczelni nawiązać wartościowe kontakty w świecie biznesu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 maj 2018 08:21

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj