logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

GLS od 20 lat na polskim rynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

35 filii, 1,7 tys. samochodów, około 1500 punktów ParcelShop. Firma kurierska GLS świętuje 20 lat działalności w Polsce. Po dwóch dekadach jest jednym z głównych dostawców usług transportowych w kraju dla firm, jak i osób prywatnych.

   Historia firmy GLS w Polsce zaczęła się od Szybkiej Paczki, przedsiębiorstwa należącego do Grupy Raben - w maju 1998 roku wysłano pierwszą paczkę z Gądek do sortowni w Grodzisku Mazowieckim. W ciągu 7 lat GLS stopniowo inwestował w udziały w Szybkiej Paczce, a z początkiem 2005 roku stała się ona stuprocentową spółką GLS, działającą pod szyldem General Logistics Systems Poland.
  Kolejne kroki milowe to między innymi: uruchomienie sortowni w Strykowie, punktów ParcelShop, czy wdrożenie inicjatywy ekologicznej ThinkGreen. Najnowsze sukcesy firmy to tytuł Lidera Logistyki 2017 w kategorii Usługi Kurierskie, a także zdobycie nagrody The Champ Award za kontrybucję w polski sport.

- To było wyjątkowe 20 lat. Dziękujemy klientom, pracownikom i partnerom za wkład w sukces GLS Poland. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy pozycję jednej z topowych firm kurierskich w Polsce - mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. - Rynek usług logistycznych rozwija się bardzo intensywnie. Jednocześnie jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie nowości produktowych. Jesteśmy dumni, że GLS Poland aktywnie uczestniczy w tym rozwoju. Przed nami kolejne lata i nowe sukcesy.

   Po 20 latach GLS Poland jest jednym z głównych dostawców usług transportowych w Polsce dla firm i osób prywatnych. 35 filii pozwala być blisko klientów w całym kraju. Utrzymanie łączności zapewnia około 1,7 tys. samochodów. Stryków jest centralnym punktem przeładunkowym dla przesyłek krajowych i międzynarodowych. Wraz z dwoma sortowniami regionalnymi w Bydgoszczy i we Wrocławiu łączy polską i międzynarodową sieć. Wszystkie procesy logistyczne prowadzone są zgodnie ze standardami GLS zapewniającymi wysoką jakość.
   Dynamiczny rozwój w Polsce łączy się z nowymi inwestycjami GLS Poland. Na początku kwietnia tego roku firma kurierska uruchomiła zaawansowane centrum dystrybucji przesyłek w podwarszawskich Wypędach. Obiekt został zrealizowany w trybie build-to-suite przez Panattoni Europe, lidera rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Jego całkowita powierzchnia wynosi 7,6 tys. m kw. Dysponuje 160 bramami kurierskimi (w tym 40 dwufunkcyjnymi na potrzeby sortowni) oraz 16 bramami rozładunkowymi, wyposażonymi w infrastrukturę do szybkiego sortowania. GLS Poland poszerzył również możliwości swojej flagowej usługi FlexDeliveryService - teraz umożliwia pozostawienie paczki bez podpisu we wskazanym miejscu.
   Firma kurierska obchodzi swoje 20-lecie pod hasłem „Czas wspólnych historii”.

- Wierzymy, że dostarczamy zdecydowanie więcej niż przesyłki. Każda paczka to osobna historia, która łączy nas z klientami, pracownikami i partnerami. Dzięki nim czujemy powołanie i kochamy to, co robimy - mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. - Jubileusz to idealny moment na podsumowania. W ramach podziękowania za wspólne 20 lat uruchomiliśmy okolicznościowy serwis internetowy.

   Strona www.czaswspolnychhistorii.pl przedstawia historię GLS w Polsce - 10 kroków milowych organizacji, film pokazujący rozwój firmy na przestrzeni dwóch dekad oraz wypowiedzi klientów i pracowników firmy.

Ostatnio zmieniany środa, 16 maj 2018 10:07

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj