logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Poczta Polska zdała maturę na 100 procent

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Poczta Polska doręczyła w tym roku prawie 26 000 przesyłek z testami maturalnymi. Trafiły one do ponad 6 tysięcy szkół w całej Polsce we wskazanym terminie. 

   Poczta, jako jedyny operator logistyczny w Polsce, spełnia warunki, aby realizować umowy na doręczanie przesyłek z zawartością tak wrażliwego wolumenu jak testy egzaminacyjne do szkół. Tego typu przesyłkę trudno porównać do innych usług kurierskich. Muszą być dostarczone jednocześnie do tysięcy szkół w dniach, w których odbywają się egzaminy, i to w ściśle określonych godzinach. Odbywa się to zgodnie z podanymi przez MEN czterema terminami. Każdy uczeń musiał otrzymać swój test na czas. Zaplanowane były też reakcje na sytuacje awaryjne, jeśli np. dyrektor szkoły po otwarciu przesyłki i przeliczeniu arkuszy stwierdziłby za małą liczbę testów. W takiej sytuacji, jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu Poczta była gotowa dostarczyć dodatkowy egzemplarz testu. 
   Powodzenie całej akcji dystrybucji i doręczania korespondencji z zadaniami maturalnymi zależy od wielu czynników. Potrzebna jest odpowiednia sieć dobrze skomunikowanych sortowni i placówek, a także sztab profesjonalistów: logistyków, listonoszy i kurierów. Niezbędne jest też odpowiednie planowanie, koordynacja i nadzór nad całym procesem. Właściwe zabezpieczenie przesyłek w sortowniach i ścisły nadzór nad ich opracowaniem i dostarczaniem muszą być zagwarantowane. To zadanie, poufne i wymagające zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa, jest niezbędne dla właściwego przebiegu egzaminów maturalnych. 
   Współpraca spółki z Ministerstwem Edukacji Narodowej trwa od 15 lat. Oddzielnie co roku przeprowadzany jest przetarg na świadczenie usługi druku testów egzaminacyjnych, do którego stają wyspecjalizowane firmy. W tym roku testy egzaminów zarówno gimnazjalnych, jak i maturalnych, na zlecenie MEN, po raz pierwszy drukowało konsorcjum Samindruk z Brodnicy. Współpraca z nową drukarnią wymagała od Poczty Polskiej przygotowania procesu obsługi i dystrybucji. Co roku spółka stara się wprowadzić innowacyjne rozwiązania i usprawnić procesy, które udoskonalą bezpieczeństwo procesu i zapewnią jakość usługi. 
   Matury to jeden z rodzajów przesyłek specjalnych, obsługiwanych przez Pocztę Polską. Na podobnych zasadach doręczane są także testy gimnazjalne oraz materiały na egzaminy zawodowe.

Ostatnio zmieniany piątek, 18 maj 2018 08:49

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj