logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Poczta Polska ma 6 miejsce w rankingu Światowego Związku Pocztowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poczta Polska zajęła 6. miejsce w rankingu prowadzonym przez Światowy Związek Pocztowy (UPU), awansując o 1. pozycję wobec ubiegłorocznego zestawienia. Poczta Polska jest też liderem regionu Europy Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych Państw (CIS).

    Indeks 2IPD mierzy kluczowe aspekty rozwoju rynku pocztowego. W tegorocznym zestawieniu Poczta Polska otrzymała 78,3 pkt. Ostatecznie Polskę wyprzedziły tylko poczty: Szwajcarii, Holandii, Japonii, Niemiec i Francji. Poczta Polska jest liderem regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych Państw, utrzymując pozycję z ubiegłego roku.

- Dzięki naszym wspólnym wysiłkom udało się doprowadzić do sytuacji, w której Polska rok do roku odnotowuje awans w rankingu Światowego Związku Pocztowego. Zbliżamy się tym samym do potentatów rynku pocztowego, takich jak Niemcy czy Francja. Sytuacja ta udowadnia, że kierunki, jakie Zarząd Poczty Polskiej obrał w Strategii na lata 2018-2022 są słuszne, a potwierdzeniem tego jest najnowszy ranking UPU - komentuje Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

   Na tegoroczny wynik i kolejny awans w rankingu wpływ miała m.in. wyjątkowa możliwość wysłania przesyłek do 183 krajów na świecie, a także odnotowany w ostatnim roku wzrost ruchu przesyłek listowych. Dzięki porozumieniu z Pocztą Chińską Poczta Polska dostarcza też przesyłki e-commerce z Azji do 32 krajów europejskich za pomocą transportu drogą lądową.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 czerwiec 2018 14:51

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj