logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Głodni kibice na mistrzostwach świata w Moskwie pomagają nakręcić rynek handlowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uwzględniając to, że do Moskwy ma przybyć na mistrzostwa świata w piłce nożnej ponad milion kibiców, globalna firma doradcza Colliers International, specjalizująca się w rynku nieruchomości, opublikowała prognozę, zgodnie z którą wydarzenie to będzie miało znaczący wpływ na wskaźniki pustostanów na rynku nieruchomości w Moskwie. W miejscach o dużym nasileniu ruchu turystycznego popyt na krótkoterminową dzierżawę powierzchni handlowej generowany przez branżę handlową i gastronomiczną może wzrosnąć o 10 do 20%.

- Przedsiębiorstwa handlu detalicznego zamierzające wykorzystać okazję, jaką stwarzają mistrzostwa świata, będą prawdopodobnie chciały zwiększyć swoją obecność w miejscach o dużym nasileniu ruchu turystycznego, zawierając umowy najmu na krótszy okres: od 3 do 5 lat, zamiast od 5 do 7 lat, co jest typowym okresem dzierżawy. Szczególnie atrakcyjne będą nieruchomości wymagające niższych nakładów inwestycyjnych, zwłaszcza te, które oferują możliwość wcześniejszego odstąpienia od umowy - stwierdziła Ekaterina Podlesnykh, szefowa działu ds. ulic handlowych w firmie Colliers International Russia.

- Spodziewamy się, że w branży detalicznej największy wzrost obrotów odnotuje sektor usług gastronomicznych - w okresie poprzedzającym mistrzostwa świata w piłce nożnej popyt na te usługi zwiększy się w Rosji o około 10%. Przewiduje się, że w związku z koniecznością zaspokojenia potrzeb głodnych kibiców i turystów udział usług gastronomicznych w strukturze najmu wzrośnie z 39% do 41-42%. Chcąc zwiększyć obroty, również sklepy z kosmetykami i sprzętem sportowym będą konkurować o powierzchnię handlową w miejscach koncentracji ruchu turystycznego. Tendencja ta jest szczególnie widoczna w Moskwie. Stolica Rosji jest nie tylko najważniejszym miastem turystycznym, ale także gospodarzem największej liczby meczów piłkarskich - dodaje Ekaterina Podlesnykh.

   Analitycy Colliers przewidują, że wskaźnik pustostanów zmniejszy się w popularnych miejscach, takich jak: Arbat, Nikolskaja, Twierskaja, Kuźniecki Most, Nowy Arbat, Bolszaja Dmitrowka i Pietrowka.

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 czerwiec 2018 14:40

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj