logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Rhenus Logistics oficjalnie otwiera oddział w Bolesławcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 czerwca 2018 r. odbyło się oficjalne otwarcie oddziału Rhenus Logistics Bolesławiec. Centrum logistyczne w Bolesławcu to pierwsza tego typu inwestycja firmy Rhenus w Polsce i jedna z największych w Europie.

    Uroczystość otwarcia odbyła się dokładnie w drugą rocznicę wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Rhenus w Bolesławcu i miała wymiar symboliczny, ponieważ magazyn rozpoczął pierwsze wdrożenia projektów logistycznych już w drugiej połowie 2017 r.
   Inwestycja magazynowa Rhenus rozpoczęła się w 2016 r. wraz z budową pierwszej części obiektu magazynowego o powierzchni 40 000 m kw. Magazyn został odebrany i udostępniony do użytku pod koniec 2016 r. Rozbudowa magazynu o kolejne 17 000 m kw. rozpoczęła się w lipcu 2017 i została zakończona na początku stycznia 2018 r.
  Dynamiczny rozwój projektów, a także zapotrzebowanie na powierzchnię logistyczną w tym rejonie Polski płynące z rynku, miały zasadniczy wpływ na podjęcie decyzji o rozpoczęciu realizacji kolejnego etapu inwestycji.

- Rhenus był pierwszym operatorem logistycznym, który zdecydował się uruchomić centrum dystrybucyjne w rejonie Bolesławca. Była to dla nas decyzja strategiczna i doskonale wpisująca się w obecny kierunek rozwoju rynku usług logistycznych - komentuje Marcin Bartosz, dyrektor generalny Rhenus Logistics.

   Obiekt magazynowy został zbudowany w standardzie korporacyjnym firmy Rhenus, wyższym niż standard obecnie obowiązujący na polskim rynku powierzchni magazynowych. W budowie nowego magazynu zastosowano rozwiązania przyjazne środowisku, a sam magazyn spełnia wysokie wymagania środowiskowe i gwarantuje przyjazne warunki pracy pracownikom Rhenus.

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 czerwiec 2018 14:42

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj