logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DHL Express ujawnia nawyki zakupowe klientów internetowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express uruchomił globalną kampanię informacyjną Where Everything Clicks, aby rozszerzyć własną działalność w branży e-commerce i doradzać sprzedawcom internetowym w kwestii uzyskiwania dostępu do dynamicznie rozwijającego się rynku globalnego. DHL pomaga sprzedawcom poruszać się w coraz bardziej umiędzynarodowionym środowisku, w którym w 2017 r. 70% klientów internetowych zrealizowało transakcje zakupu za pośrednictwem witryn międzynarodowych - to wynik o 6% wyższy od roku poprzedniego.

    DHL Express kieruje swoją kampanię do firm, od start-upów aż po duże przedsiębiorstwa, doradzając zwiększanie liczby opcji w zakresie wysyłek międzynarodowych e-commerce, by docierać do klientów ery Internetu - tzw. millenialsów. 68% z nich wybiera potencjalnego sprzedawcę detalicznego w oparciu o oferowane opcje dostawy.

- Międzynarodowy handel elektroniczny rozwija się w dynamicznym tempie, my zaś chcemy, aby nasi klienci mieli w tym rynku swoje udziały. Oznacza to dodanie wartości do ich oferty e-commerce - mówi John Pearson, prezes DHL w Europie i dyrektor działu handlowego, DHL Express. - Sukces naszych klientów jest ściśle związany z zadowoleniem kupujących posiadających doświadczenie w realizacji oferowanych usług i opcji dostawy. DHL opracował usługi, które zarówno zwiększają zadowolenie klientów, jak i wspierają sprzedawców internetowych w procesie uzyskiwania dostępu do nowych rynków. Nasza globalna kampania marketingowa będzie prezentowała usługi - począwszy od dostawy na żądanie (On Demand Delivery), włącznie ze skojarzonymi z tym elastycznymi opcjami dostawy, a na inteligentnych analizach witryn internetowych, dostosowanych do potrzeb sprzedawców, kończąc.

   Korzystając z zaawansowanych narzędzi do prowadzenia badań rynkowych, DHL może szybko wskazać witryny zakupowe charakteryzujące się najintensywniejszym ruchem międzynarodowym i dzięki temu oznaczać potencjalne trendy sprzedażowe poza głównym rynkiem sprzedawcy. DHL może ponadto porównywać wskaźniki zaangażowania danej witryny z wynikami konkurencji, wskazując możliwości redukcji współczynników odrzuceń dzięki opcji transgranicznej dostawy ekspresowej. Dzięki podejściu opartemu na liście kontrolnej - DHL Express udziela porad handlowcom odnośnie metod optymalizacji ich własnych witryn internetowych pod kątem sprzedaży międzynarodowej oraz zdobycia przewagi nad konkurencją.
   Dzięki usłudze On Demand Delivery, kupujący są powiadamiani za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości SMS o realizacji przesyłki. Odbiorca może zaaranżować jej doręczenie na kolejny dzień, do pobliskiego punktu DHL, na inny adres bądź w okresie wakacyjnym. DHL Express oferuje usługi typu On Demand Delivery w ponad 100 krajach, w tym roku zaś liczba ta zwiększy się o około 50 krajów.
   Where Everything Clicks zawiera filmy instruktażowe, dokumenty, filmy o klientach i trendach. Kampania dotrze do wielu kanałów marketingowych online, w tym do płatnych i bezpłatnych systemów wyszukiwania, miejsc na reklamy wielkogabarytowe/zautomatyzowane, dostawców usług typu e-PR i influencer marketing, itp. DHL Express rozpoczął kampanię od Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i RPA, rozszerzając ją w fazie drugiej na Chiny, Niemcy, Meksyk oraz inne wybrane rynki i - ostatecznie - na cały świat.
   Where Everything Clicks ujawnia nawyki zakupowe klientów internetowych, w tym zawsze istotne preferencje doręczeniowe oraz prezentuje sprzedawcom metody wykorzystania tych informacji na potrzeby zwiększenia sprzedaży.
   - Chcemy kształcić istniejących klientów i przekształcać potencjalnych międzynarodowych sprzedawców internetowych - mówiPearson. - Jesteśmy przekonani, że transgraniczny handel elektroniczny ma ogromną przewagę, której wielu sprzedawców B2C i B2B dotychczas nie zdobyło. Naszym celem jest wspieranie sprzedawców internetowych w rozszerzaniu globalnej działalności oraz utrzymanie pozycji międzynarodowego dostawcy usług ekspresowych w branży e-commerce.

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 10:18

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj