logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Dachser przejął 100% udziałów chilijskiej spółki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Operator logistyczny Dachser nabył wszystkie udziały w spółce, w ramach której prowadzi działalność w Chile. Firma weszła na chilijski rynek w 2009 r. jako przedsięwzięcie joint venture.

- Chile jest jednym z najbardziej stabilnych państw i najsilniejszych gospodarek w Ameryce Południowej oraz odgrywa kluczową rolę w wewnątrzamerykańskim handlu wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Chcemy wzmocnić tam naszą obecność i ściśle zintegrować Dachser Chile z naszą globalną siecią logistyczną - wyjaśnia Guido Gries, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics w Amerykach.

   Chile utrzymuje ścisłe relacje gospodarcze i handlowe z: Argentyną, Brazylią, Azją, Oceanią, a także Europą. Eksport z tego państwa to głównie: miedź, ryby, owoce, papier, wino oraz minerały. Obecnie dyrektorem zarządzającym Dachser Chile jest Frank Habermann, który pracuje w branży logistycznej od 27 lat, a do oddziału operatora w tym kraju dołączył w 2013 r.

- Zapewniamy naszym klientom pełen zakres usług: transport lotniczy i morski z profesjonalną odprawą celną, usługi magazynowe oraz usługi tworzące wartość dodaną, a także transport ciężki i specjalistyczny, jak np. dla branży górniczej, która stanowi znaczną część gospodarki Chile - mówi Frank Habermann.

Ostatnio zmieniany piątek, 22 czerwiec 2018 09:21

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj