Zaloguj się

Prologis buduje trzeci park w Poznaniu

Prologis rozpoczął budowę magazynu typu Small Business Unit (SBU) o powierzchni 13 000 m kw. na terenie nowo powstającego Prologis Park Poznań III. Budynek jest w 14 procentach wynajęty firmie Euro-net, właścicielowi ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD. Ukończenie SBU planowane jest na IV kwartał 2018 roku.

    Wielkości modułów zaczynają się od 1 600 - 1 800 m kw. i zaprojektowane są z myślą o klientach potrzebujących niewielkich, elastycznych i wysokiej jakości powierzchni magazynowo-biurowych w granicach miasta.

- Poznań to kluczowy rynek w Polsce, dlatego zdecydowaliśmy się na dalsze inwestycje umożliwiające klientom ekspansję w tak pożądanej lokalizacji - komentuje Marcin Wronecki, leasing manager Prologis. - To trzeci budynek Small Business Unit realizowany przez Prologis w Polsce. Dotychczas wybudowane obiekty tego typu we Wrocławiu i Chorzowie są już w pełni wynajęte. Dzięki optymalnie dobranej powierzchni oraz położeniu w granicach miasta, budynki SBU mogą stanowić obiekty Last Touch dla firm z sektora e-commerce, którym zależy na szybkiej i efektywnej dostawie towarów bezpośrednio pod drzwi konsumentów.

   Obecnie poznańskie portfolio Prologis obejmuje dwa parki logistyczne o łącznej powierzchni ponad 163 800 m kw. Prologis Park Poznań III to inwestycja zlokalizowana na Junikowie - zachodniej dzielnicy Poznania, zaledwie 6 kilometrów od centrum miasta - przy autostradzie A2 łączącej Berlin i Warszawę. W pierwszej fazie inwestycji powstaną dwa nowoczesne, wysokiej klasy budynki o łącznej powierzchni 60 000 m kw. W przyszłości możliwa będzie również rozbudowa parku o dodatkowe 90 000 m kw. Z portfolio 2,3 miliona m kw. powierzchni logistycznych Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce (stan na 30 czerwca 2018 r.).

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 06 sierpień 2018 09:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strony internetowe