Zaloguj się

Kuehne + Nagel wzmacnia swoją pozycję w logistyce produktów świeżych

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Kuehne + Nagel przejmuje działalność firmy Panatlantic Logistics S.A. w Ekwadorze. Firma jest jednym z liderów rynkowych w państwie w ramach transportu lotniczego produktów świeżych. To przejęcie pozwoli Kuehne + Nagel na wzmocnienie swojej pozycji na rynku eksportowym do Stanów Zjednoczonych, Europy i regionu Azji.

- Logistyka towarów nietrwałych jest silnym motorem rozwoju dla Kuehne + Nagel. Po integracji dwóch liderów rynkowych w 2017 roku, przejęcie działalności logistycznej dla produktów świeżych firmy Panatlantic Logistics S.A. stanowi kolejny, ważny krok w realizacji naszej globalnej strategii. Nasz produkt KN FreshChain oferuje skalowalne rozwiązania oraz najwyższe standardy transportu produktów wrażliwych na temperaturę. Przejmując firmę Panatlantic Logistics dalej wzmacniamy oraz rozwijamy naszą sieć dla świeżych produktów - największą w branży logistycznej dla towarów nietrwałych - łączącą państwa, będące głównymi producentami - z największymi rynkami zbytu - powiedział Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za transport lotniczy.

   Panatlantic Logistics S.A. posiada swoją główną siedzibę w stolicy Ekwadoru, Quito, założono ją w 1979 roku, natomiast jej operacje prowadzone są w magazynie z kontrolowaną temperaturą na lotnisku w Quito. Dotychczasowy wolumen transportowy Kuehne + Nagel w połączeniu z wartością towarów obsługiwanych przez Panatlantic będzie równy 32.000 ton eksportu lotniczego z Ekwadoru rocznie. Wspólnie z obsługiwanymi produktami świeżymi w Kolumbii, Peru, Brazylii oraz Chile, Kuehne + Nagel zarządza ponad 120.000 ton rocznie w ramach eksportu lotniczego produktów nietrwałych w regionie Ameryki Południowej i Centralnej.

- Jesteśmy bardzo dumni, że nasza firma stała się częścią grupy Kuehne + Nagel. Dzięki połączeniu sił stworzymy ogromny potencjał i możliwości dla naszych klientów. Nasza silna i niezawodna pozycja na rynku w Ekwadorze pozwoli na wiele nowych możliwości rozwoju i rozszerzenie oferowanych usług - powiedział Raul Aragundi, prezes zarządzający oraz akcjonariusz Panatlantic Logistcs S.A.

- Pozyskując tak wyspecjalizowaną firmę, Kuehne + Nagel wzmacnia swoją pozycję lidera na jednym z głównych rynków Ameryki Południowej w transporcie towarów nietrwałych, jednocześnie podnosząc swoje znaczenie na regionalnym rynku transportu lotniczego. Pomijając wspólną, większą ilość ładunku oraz powstały efekt synergii w ramach dotychczasowych operacji, zwiększamy atrakcyjność serwisów i oferty o wartości dodanej dla naszych klientów, dzięki wykorzystaniu doświadczeń obu firm - powiedział Ingo Goldhammer, prezes Kuehne + Nagel w Ameryce Południowej i Centralnej.

Ostatnio zmieniany w piątek, 24 sierpień 2018 14:04
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe