logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Udana transakcja Danfoss Power Solutions na Bielanach Wrocławskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Danfoss Power Solutions podpisała umowę najmu 11 088 m kw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku logistycznym Hillwood Wrocław I BIS. W transakcji, najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

   W Polsce koncern Danfoss zatrudnia około 1 700 osób w siedmiu zakładach produkcyjnych na Bielanach Wrocławskich, w Grodzisku Mazowieckim, Koleczkowie, Tuchomiu, Wrocławiu i Żelazkowie. Danfoss Power Solutions to jeden z największych producentów i dostawców hydrauliki siłowej na świecie.

- W naszym nowoczesnym zakładzie na Bielanach Wrocławskich, w którym produkujemy światowej klasy silniki hydrauliczne i układy sterowania stawiamy na rozwój najnowszych technologii. Tutaj obecnie powstaje modelowa Fabryka Przyszłości, a dodatkowe metry kwadratowe pozwolą nam na realizację tej wizji - mówi Marcin Stokłosa, dyrektor operacyjny w Danfoss Power Solutions.

- Transakcja w Hillwood Wrocław I BIS z udziałem firmy Danfoss Power Solution była naturalną konsekwencją rozwoju operacyjnego firmy w Bielanach Wrocławskich. Wysokiej klasy powierzchnia magazynowa, którą oferujemy spełnia wysokie kryteria najemcy - mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska sp. z o.o.

- Niespełna dwa lata temu podczas renegocjacji najmu przy udziale Cushman & Wakefield na 20 000 m kw. Zarząd firmy Danfoss wspominał o możliwości rozwoju w ramach ówczesnego centrum magazynowego, wskazując na jego doskonałą lokalizację i potencjał. Klient zdecydował się na dobranie kolejnej powierzchni, która umożliwi rozwinięcie działalności operacyjnej w tym regionie Polski - mówi Konrad Jacewicz, starszy negocjator z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych firmy Cushman & Wakefield.

   Hillwood Wrocław I BIS to park magazynowy o powierzchni 27 000 m kw., zlokalizowany na Bielanach Wrocławskich, 10 km na południowy zachód od centrum Wrocławia, 12 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej numer 35 oraz 2,5 km od węzła "Bielany Wrocławskie", w ramach autostrady A4 oraz obwodnicy Wrocławia A8.

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 październik 2018 09:37

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj