logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Pierwszy Klient w Prologis Park Pilsen II

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Światowy lider nieruchomości logistycznych Prologis podpisał umowy najmu z pierwszym klientem niedawno kupionego Prologis Park Pilsen II. Transakcja obejmowała wynajem 21 000 m kw. powierzchni firmie Maurice Ward Group, która jest międzynarodowym spedytorem oraz dostawcą usług magazynowania, logistycznych i celnych.

   Park został kupiony w maju 2018 r. i jest, obok w całości wynajętego Prologis Park Pilsen-Štěnovice o powierzchni 58 500 m kw., drugą inwestycją Prologis na rynku pilzneńskim. Dzięki zawarciu tej umowy najmu, w której pośredniczyła firma Savills, niemal połowa z 43 700 m kw. powierzchni magazynowej w Prologis Park Pilsen II jest wynajęta.

- Pilzno jest dla Prologis nadrzędnym rynkiem, cenionym za szybki dostęp do międzynarodowych szlaków handlowych oraz za doskonałe położenie w ośrodku produkcyjnym, który charakteryzują konkurencyjne zarobki i wysoko wykwalifikowani pracownicy - powiedział Martin Balaz, vice president, development and leasing, Prologis na Czechy i Słowację. - Krótki czas w jakim podpisaliśmy umowę ze światowym liderem, jakim jest Maurice Ward Group, świadczy o idealnym połączeniu lokalizacji parku z doskonałą obsługą klienta oferowaną przez Prologis.

   Park zlokalizowany jest przy autostradzie D5, która łączy Pragę z Bawarią, 16 kilometrów na zachód od Pilzna, w miejscowości Přehýšov. Prologis Park Pilsen II położony jest w rejonie uznawanym za bramę Czech do Europy, dlatego cieszy się zainteresowaniem wśród klientów, którzy chcą korzystać z jego centralnej lokalizacji przy głównej trasie Wschód - Zachód prowadzącej do Niemiec.
   Z portfolio ponad 1 miliona m kw. powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest wiodącym dostawcą budynków dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 września 2018 r.).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 październik 2018 10:39

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj