logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Nowy budynek w Prologis Park Brno ma już pierwszych klientów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Prologis podpisała trzy umowy najmu obejmujące ponad połowę pierwszego obiektu spekulacyjnego, który został niedawno ukończony w nowym Prologis Park Brno.

    Transakcje obejmują:
•  6 095 m kw. dla firmy z sektora e-commerce, która obsługuje specjalistyczne sklepy internetowe i portale biznesowe;
•   4 653 m kw. dla Logflex CZ, firmy transportowo-logistycznej, obecnego klienta Prologis w Prologis Park Prague D1 East;
•   5 003 m kw. dla międzynarodowej firmy kurierskiej.

W dwóch pierwszych transakcjach pośredniczyła firma 108 Agency, a w trzeciej - Cushman & Wakefield.

- Brno jest jedną z naszych najważniejszych lokalizacji, w których w związku z ograniczoną liczbą możliwości rozwoju oraz niskim poziomem pustostanów, w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpił znaczący wzrost stawek czynszu najmu. Otwarcie nowego parku logistycznego jest świetną alternatywą dla firm, które szukają najwyższej jakości obiektów w jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w tym regionie - powiedziała Katerina Brezinova, leasing manager, Prologis na Czechy.

   Nowy park, który docelowo będzie składać się z trzech budynków o łącznej powierzchni 90 000 m kw., położony jest 10 km na południe od Brna - w regionie, który charakteryzuje się dużym popytem na wysokiej jakości obiekty logistyczne zrealizowane zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, którym towarzyszy doskonała obsługa klienta, jaką Prologis oferuje wszystkim swoim partnerom. Dzięki położeniu bezpośrednio przy autostradzie D52, łączącej Brno i Wiedeń, Prologis Park Brno jest idealnym centrum dystrybucji zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych dostawców usług logistycznych oraz producentów, którzy wymagają bezpośredniego dostępu do rynków na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech i w Polsce. Z portfolio ponad 1 miliona m kw. powierzchni logistycznych i przemysłowych Prologis jest wiodącym dostawcą budynków dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 września 2018 r.).

Ostatnio zmieniany piątek, 02 listopad 2018 09:58

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj