logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

easyJet wybiera Kuehne + Nagel przy renowacji i przekształcaniu floty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kuehne + Nagel oraz easyJet podpisały umowę o wsparcie logistyczne przy renowacji i modyfikacjach 39 samolotów, które będą odbywały się w pięciu lokalizacjach MRO. easyJet zdecydowało się na KN InteriorChain, by utrzymać zaplanowany czas przestoju użytku samolotów, wynikający z renowacji, na minimalnym poziomie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zintegrowanego rozwiązania łańcucha dostaw.

- Z sukcesem współpracowaliśmy z Kuehne + Nagel przy naszym poprzednim projekcie renowacji floty. Przy kolejnych 39 samolotach kompleksowość projektu wzrasta, ponieważ będziemy pracować w 4 europejskich lokalizacjach. KN InteriorChain stanowi fundament zachowania wymagań dotyczących minimalnego czasu przestoju maszyn oraz posiadania widoczności w ramach całego łańcucha dostaw. Kuehne + Nagel rozumie te wyzwania - powiedział Elentinus Margeirsson, dyrektor Inżynierii Łańcuchów Dostaw i Kontraktów Technicznych w easyJet.

- Wprowadzenie KN InteriorChain jako cyfrowego rozwiązania end-to-end było potwierdzone przez potrzeby rynkowe. Jesteśmy dumni, że easyJet zdecydowało się kontynuować naszą współpracę, polegając na naszym rozwiązaniu. W odpowiedzi na wzrastającą częstotliwość renowacji wnętrz, KN InteriorChain oferuje liniom lotniczym, ośrodkom MRO i firmom leasingowym wyjątkowe rozwiązanie, które odpowiada na kompleksowe wymagania klientów z tej branży - powiedział Erik Goedhart, starszy wiceprezes Aerospace w Kuehne + Nagel.

   Modułowe rozwiązanie KN InteriorChain obejmuje zarządzanie zamówieniami dostawcy, multimodalny transport, magazynowanie, jak i serwisy o wartości dodanej, takie jak: tworzenie zestawów, pakowanie, zmiany oraz dyspozycja. Procesy Kuehne + Nagel posiadają certyfikat standardu EN/AS 9100:2016. Wszelkie zmiany są przeprowadzane przez mechaników, którzy posiadają certyfikację EASA part-145, podczas gdy większość aktywności dyspozycyjnych jest wspieranych przez partnerów z certyfikatem AFRA. Kontrola i zarządzanie przepływem materiałów w ramach wszystkich środków transportu i magazynowania jest zagwarantowana dzięki zintegrowanemu systemowi online do zamówień, zarządzania cargo i zarządzania materiałami.
   Rozwiązanie jest oparte o globalną sieć aerospace Kuehne + Nagel, jej nowoczesna infrastruktura IT zapewnia łączność oraz widoczność, centra kompetencji ze wsparciem 24/7 oraz strukturę AOG Desk.

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 listopad 2018 09:09

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj