logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Grupa GLS wyróżniona srebrnym statusem EcoVadis

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

GLS został nagrodzony srebrnym statusem EcoVadis za zaangażowanie w społeczną odpowiedzialność biznesową.

Odpowiedzialność korporacyjna opiera się na przejrzystości - dlatego GLS po raz drugi z rzędu wziął udział w niezależnym programie certyfikacyjnym EcoVadis, uzyskując w sierpniu 2018 r. srebrne odznaczenie. W porównaniu z poprzednim rokiem Grupa poprawiła swoje wyniki we wszystkich czterech kategoriach, zmieniając dotychczasowy brąz na srebro. W rezultacie firma kurierska znalazła się wśród 21% najlepszych z sektora logistyki, a nawet do 18% w przypadku kwestii środowiskowych. GLS dołączył  także do grona 12% najwyżej ocenionych wszystkich firm przez EcoVadis.

- Dzięki certyfikacji EcoVadis zapewniamy klientom przejrzystość w zakresie naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wielu z nich wykorzystuje to w swojej własnej dokumentacji z obszaru społecznej odpowiedzialności - mówi dr Anne Wiese, Corporate Responsibility Manager Grupy GLS. - Analiza przeprowadzana podczas procesu certyfikacji daje nam także możliwość przeprowadzenia ukierunkowanej walidacji naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ich ciągłej poprawy.

EcoVadis ocenia zarządzanie zrównoważonym rozwojem firmy w oparciu o 21 kryteriów dotyczących czterech aspektów: środowiska, spraw społecznych, etyki i zrównoważonych zakupów. W ocenie końcowej kryteriom tym przypisywane są różne wagi. Ewaluacja opiera się na międzynarodowych standardach takich jak Global Reporting Initiative i UN Global Compact. 
Podczas przeprowadzania analizy EcoVadis przywiązuje we wszystkich czterech obszarach tematycznych dużą wagę do strategii, działań oraz wyników systemu zarządzania. Te trzy poziomy oceny podzielone są na siedem wskaźników, w tym analizę 360°, która opiera się na informacjach pochodzących z ponad 800 źródeł i określa dodatkowe istotne zagadnienia.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 listopad 2018 10:50

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj