logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Laureaci badania Operator Logistyczny Roku 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Maszoński Logistics - zdobywcy Złotego Godła. Firma Maszoński Logistics - zdobywcy Złotego Godła.

4 grudnia 2018 r. wręczone zostały bardzo ważne nagrody polskiej logistyki laureatom XVII edycji programu badawczego - Operator Logistyczny Roku.

Uroczystość ogłoszenia wyników badania odbyła się w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie w obecności przedstawicieli najważniejszych firm z branży TSL, którzy uczestniczyli w dorocznej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji. Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od kilkunastu lat prowadzi Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics. Na podstawie jego wyników powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów.


OPERATOR LOGISTYCZNY ROKU

Nagrody główne
 
Godło Złote

Maszoński Logistics
Firma, która ponownie otrzymuje tytuł najwyżej cenionej przez klientów firmy logistycznej w Polsce. Wywalczyła pierwsze miejsce w programie po raz pierwszy w 2014 r., jako pierwsza i jak dotąd jedyna spośród firm reprezentujących rodzimy kapitał. Zdobywca nagród i wyróżnień w prawie wszystkich jego edycjach, począwszy od debiutu w 2007 r. W sumie już po raz siódmy zajmuje jedno z trzech pierwszych miejsc w rankingu. Sekretem sukcesu tej jednej z najefektywniej zarządzanych firm transportowych jest konsekwentnie realizowana strategia nastawiona na klienta. Utrzymując przez kolejne lata terminowość i bezbłędność dostaw na niewiarygodnie wysokim poziomie, firma wydaje się stale rozszerzać swoje kompetencje w innych dziedzinach obsługi, takich jak zasięg geograficzny dostaw, co przyczynia się do dalszego wzrostu zaufania klientów do doświadczenia i wiarygodności biznesowej.

Godło Srebrne

FM Logistic
Wyspecjalizowana w logistyce kontraktowej firma o największym w kraju potencjale w zakresie wielkopowierzchniowych centrów magazynowych. Uczestniczy w programie od początku, wielokrotnie wyróżniana, do tej pory jedną z trzech głównych nagród zdobyła już czterokrotnie, po tytuł najlepszej firmy logistycznej w kraju sięgnęła w ubiegłym roku. Miarą trwałości sukcesu firmy jest to, że miano najlepszej firmy logistycznej uzyskuje nie tylko od wąskiej z natury rzeczy grupy kluczowych klientów, lecz także od klientów okazjonalnych i potencjalnych, dla których standard obsługi oferowany przez firmę stał się punktem odniesienia. FM Logistic znana jest z umiejętności odczytania zmian wymagań klientów i odpowiedniej reakcji na te zmiany. Strategia firmy zakłada integrację łańcuchów dostaw producentów i dystrybutorów. Specjalizacja obejmuje przede wszystkim obsługę firm z branży spożywczej oraz sieci handlowych.

Godło Brązowe


Geodis Polska
Jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się firm na polskim rynku, konsekwentnie budująca wizerunek na wzorowej realizacji dostaw. W programie uczestniczy stale od 2012 r., jedną z głównych nagród zdobywa po raz pierwszy. Rosnąca pozycja Geodis zbudowana jest na nieprzeciętnie wysokim poziomie realizacji dostaw i elastyczności w obsłudze oraz zaufaniu do doświadczenia i wiarygodności biznesowej, co przekłada się na wysoką lojalność klientów.

Godło Brązowe


Panalpina Polska
Firma, która stała się jego uczestnikiem już w rok po rozpoczęciu działalności w naszym kraju, co miało miejsce w 2006 r., i odtąd stale bierze w nim udział, stopniowo poprawiając miejsce w rankingu. Jedną z głównych nagród zdobywa po raz pierwszy. Firma opiera system dostaw na najbardziej elastycznej na rynku spedycji lotniczej i morskiej i najlepszej jakościowo obsłudze. W zakresie organizacji frachtu lotniczego oraz drobnicy morskiej firma nie ma sobie równych, zapewniając najwyższą jakość, największą elastyczność czasu transportu, jak i cen. Strategia firmy zakłada, że tylko osiągnięcie pierwszeństwa w obsłudze zapewni wzrost udziału w rynku. Wyniki prowadzonego przez nas badania satysfakcji klientów potwierdzają stały wzrost pozycji rynkowej i lojalności zleceniodawców.

NAGRODA LIDER LOGISTYKI
 
Międzynarodowe usługi kurierskie
DHL Express
 
Ekspresowy serwis krajowy
GLS Poland
 
Usługi transportowe
Omega Pilzno
 
Kompleksowość usług
VGL Group
 
Usługi najwyższej jakości za odpowiednią cenę
DSV Road
 
Najbardziej konkurencyjna firma
Raben Logistics Polska
 
Elastyczność
Diera
 
Zasięg geograficzny dostaw
DHL Global Forwarding
 
 
WYRÓŻNIENIA HONOROWE
 
Najlepsza firma logistyczna wśród nowych partnerów programu
Mostva
 
Największy wzrost pozycji rynkowej wśród partnerów programu
Allport Cargo Services Poland
 
Najbardziej wyróżniająca się firma spedycyjna
Lex-Trans
 
Najlepsze wypełnianie założonych norm usług logistycznych
VIVE Transport
 
Najbardziej innowacyjne rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej
ID Logistics
 
Najlepsza realizacja dostaw w trybie just-in-time
LINK
 
Najbardziej kompleksowa obsługa dostaw e-commerce
Rhenus Logistics
 
 
WYRÓŻNIENIA SPECJALNE
Najefektywniej Zarządzane Firmy Logistyczne - laureaci XII edycji rankingu Top500
 
Dachser
Mielczarek
Rhenus Logistics

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 grudzień 2018 10:33

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj