logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Nowa przestrzeń magazynowa i produkcyjna - igus Polska rozwija sprzedaż i produkcję

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Spółka igus Polska już na początku września 2018 r. przekroczyła zeszłoroczne wyniki pod względem obrotu i produkcji. Przestrzeń magazynowa i produkcyjna, w której powstają przewody readycable i systemy prowadnikowe readychain dla odbiorców z całego świata powiększyła się dwukrotnie i będzie w pełni wyposażona do końca tego roku.

Ciągły wzrost produkcji jest efektem wzrostu samej firmy i pozyskania większej ilości zleceń - w tym roku mieszcząca się przy ul. Działkowej w Warszawie hala produkcyjno-magazynowa powiększyła się dwukrotnie - z tysiąca m kw. (od czasu uruchomienia produkcji w kwietniu 2015 r.) do dwóch tysięcy m kw.
Powiększona hala jest jeszcze w trakcie wyposażania, porządkowania i oznaczania, co ma potrwać do końca tego roku. Celem jest ułożenie wszystkich procesów, z jasnym wydzieleniem obszarów przepływu materiałów: dostawy towarów, magazynu produkcyjnego, przygotowania przewodów, obróbki maszynowej przewodów i złączy, manualnego konfekcjonowania przewodów, montażu systemów prowadnikowych, kontroli jakości i wysyłki wyrobów gotowych. W celu przyspieszenia przemieszczania się po zakładzie i minimalizowania marnotrawstwa czasu, firma np. zakupiła 8 hulajnóg, z których korzystać może cały zespół, żeby szybciej i łatwiej dostarczyć potrzebną część czy dokumentację.
Rozwój produkcji wiąże się także z rozwojem kadry. W części produkcyjno-magazynowej igus Polska pracuje dziś 60 osób, ale nabór trwa w zasadzie nieprzerwanie. W tej chwili firma poszukuje m.in. 10 osób na stanowiska młodszych konfekcjonerów i 30 konfekcjonerów przewodów. Będą oni wykonywać różnego typu prace, od bardzo prostych, jak naklejenie etykiet na przewodach, po montaż skomplikowanych złączy powiązanych z całym procesem obróbki - odizolowywaniem przewodów, zagniataniem końcówek, lutowaniem i montażem złączy. W zakładzie igus Polska zupełnie nowe miejsce uzyskał także dział jakości.

- Od chwili pozyskania testerów przewodów elektrycznych, teletechnicznych, audiowizualnych i światłowodowych, sto procent naszych kabli, przed wysyłką do odbiorcy, przechodzi testy jakościowe, które wykonujemy już samodzielnie. W zależności od wymogów - od kontroli wizualnej przez test elektryczny układu połączeń po test wysokonapięciowy - mówi Artur Szmiłyk, kierownik produkcji, związany z igus Polska od 2014 roku.

W planach polskiej spółki na najbliższy rok jest wprowadzenie na początku 2019 roku systemu zarządzania produkcją ERP.

- Jesteśmy największym europejskim oddziałem spółki, jeśli chodzi o systemy readycable i readychain. Dlatego jest dla nas bardzo ważne, żeby dostosować nasze standardy do standardów centrali. System ERP pozwoli nam jeszcze lepiej i sprawniej pracować, powiązać wszystkie części firmy i łańcuch produkcji, od zamówienia poprzez produkcję, magazyn, kontrolę jakości po wysyłkę - mówi Daniel Marzec, który od początku 2018 roku wraz z Radomirem Ochockim objął stery igus Polska na stanowisku dyrektora zarządzającego.

Firma przywiązuje też ogromną wagę do wdrażania zasad LEAN management, czyli monitorowania efektywności i analizy usprawnień oraz systemu sugestii pracowniczych KAIZEN, dzięki któremu każdy pracownik może zgłosić swoje pomysły na usprawnienia. Jak zapewnia, wiele z takich wniosków zostało już wdrożonych.

- Działamy zgodnie z zasadą, że najważniejszymi osobami w firmie są nasi klienci, ale także wewnątrz traktujemy się życzliwie, partnersko i pomagamy sobie nawzajem - dodaje Daniel Marzec.

Firma igus Polska funkcjonuje samodzielnie od 2000 roku, wcześniej przez cztery lata działała jako przedstawicielstwo niemieckiej spółki.

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 grudzień 2018 10:58

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj