logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Otwarcie Hali F Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

8 maja br., z udziałem inwestora Waimea Holding S.A., przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszcz oraz Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, odbyło się oficjalne otwarcie hali F, wybudowanej w ramach drugiego etapu inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Inwestorem nowoczesnego kompleksu logistyczno-produkcyjnego jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Nowoczesna hala F o powierzchni 5 000 m kw. powstała w ramach II etapu inwestycji, którego łączna powierzchnia, wraz z budowaną halą B, wyniesie 21 300 m kw. Oddanie do użytkowania drugiej hali zwiększyło obecną przestrzeń magazynową centrum logistycznego do ponad 14 000 m kw. Najemcami zostały dwie firmy: PEKAES Sp. z o.o. - polski operator logistyczny oraz DTS Transport - wyspecjalizowana spółka z branży TSL świadcząca kompleksowe usługi transportowe oraz montażowe.

- Bydgoszcz to miasto o ogromnym potencjale i najszybciej rozwijające się miasto w województwie kujawsko-pomorskim, które od lat cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Przez ostatnie kilka lat naszej działalności w Bydgoszczy obserwujemy stabilny rozwój regionu i rosnący udział tej części kraju w zapotrzebowaniu na profesjonalne usługi logistyczne. Dynamiczny wzrost sektora branży e-commerce, a także rozwój infrastruktury w Polsce sprawiają, że takie lokalizacje jak Bydgoszcz stają się naturalnym wyborem branży logistycznej. Nasze inwestycje, zarówno Waimea Logistic Park Bydgoszcz, jak i nowy projekt Waimea MM - Małe Magazyny przygotowany do realizacji w Bydgoszczy cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Możemy dynamicznie realizować budowę kolejnych hal - podkreślał na uroczystości otwarcia Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Podjęte przedsięwzięcie przez Grupę Kapitałową Waimea Holding S.A. pozwala stworzyć jedno z największych i najnowocześniejszych centrów logistycznych Bydgoszczy, którego łączna powierzchnia wyniesie ponad 93 000 m kw. Waimea Logistic Park Bydgoszcz to kompleks logistyczno-przemysłowy, 6 hal klasy A, przeznaczonych dla najemców reprezentujących różne branże. Inwestor zadbał o pełną infrastrukturę na terenie parku - parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe oraz zabudowę towarzyszącą. Planowany termin oddania do użytkowania całej inwestycji to połowa 2021 roku. Realizacja wpłynie na utworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości.

- Inwestycje firmy Waimea pokazują, że trafnie definiujemy potrzeby inwestorów, którzy tworzą nowe miejsca pracy - mówi prezydent Bydgoszcz, Rafał Bruski. - Z myślą o gospodarczym rozwoju miasta już przed laty zdecydowaliśmy się na lepsze uzbrojenie terenów w rejonie ul. Chemicznej i Mokrej, gdzie powstają też inne nowoczesne powierzchnie magazynowe. Lepiej skomunikowaliśmy też tę część miasta, budując ul. ks. Dachtery i modernizując szereg innych ulic. Każdy nowy inwestor może też liczyć na profesjonalne wsparcie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

- Sektory produkcyjny i, powiązany z nim, magazynowo-logistyczny to kluczowe obszary w kontekście dalszego rozwoju gospodarczego naszego miasta. Deweloperzy dostrzegają ten potencjał i coraz częściej spoglądają w kierunku Bydgoszczy pod kątem uruchamiania inwestycji w postaci nowoczesnych powierzchni produkcyjno-magazynowych. Projekt Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest tego doskonałym dowodem - zaznaczyła podczas uroczystości Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. - W BARR na co dzień aktywnie wspieramy działania inwestorów, zaś władze miasta dbają o to, by zapewniać właściwą infrastrukturę dla dalszego rozwoju całego sektora. Wszystko to, w połączeniu z dostępnością kompetentnych zasobów ludzkich, tworzy przyjazny klimat inwestycyjny Bydgoszczy.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz położony jest w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz przy ulicy Mokrej, w granicach miasta, umożliwiając wygodny dojazd również komunikacją publiczną. Inwestycja jest dobrze skomunikowana z drogami ekspresowymi S5 oraz S10, zapewniając dogodne połączenie z autostradą A1. Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta. Bydgoszcz odpowiada na potrzeby rynku i z powodzeniem adaptuje swój potencjał do wymagań stawianych przez deweloperów, przez co miasto staje się atrakcyjnym miejscem do lokowania obiektów logistycznych.
Finansowanie inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz zapewniła Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. oraz Griffin Property Finance. Wartość wybudowanej hali F wyniosła ponad 16 mln złotych.
Hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 m kw., oddana do użytkowania w 2017 roku, powstała w ramach pierwszego etapu inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Magazyny oraz biura dedykowane były dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Najemcami są takie firmy jak Sutura Med Sp. z o.o., specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości, Euro-net Sp. z o.o. - jeden z liderów rynku RTV i AGD w Polsce, SIG Sp. z o.o., potentat obszaru dystrybucji materiałów budowlanych, firma Decor-Poland z Bydgoszczy - jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce, BKT Elektornik oraz firmy Boruta Zachem, Tademax i Triss. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Trasko-Inwest.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 maj 2019 08:39

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj