logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Panattoni rozbudowuje S3 - 70 000 m kw. Panattoni Park Gorzów Wielkopolski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zapowiada realizację Panattoni Park Gorzów Wielkopolski. Inwestycja o planowanej powierzchni ponad 69 000 m kw. wystartuje już w sierpniu br.

Panattoni Europe stawia na S3. Deweloper zwiększa liczbę inwestycji na zachodzie Polski wzdłuż drogi ekspresowej S3. Po udanych inwestycjach w: Legnicy, Zielonej Górze, Świebodzinie czy Polkowicach, czas na kolejną realizację w Gorzowie Wielkopolskim. Tym razem będzie to własne centrum dystrybucyjne Panattoni Park Gorzów Wielkopolski, dedykowane wielu najemcom, o powierzchni ponad 69 000 m kw. w ramach dwóch budynków o metrażu kolejno około 37 700 i 31 600 m kw. Inwestycja jest zlokalizowana 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2. Rozpoczęcie budowy przewidziano na sierpień 2019 r.

- Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to jedno z ciekawszych miejsc na magazynowej mapie Polski, co wynika z położenia samego regionu - komentuje Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni Europe. - To zachód Polski i bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami, które żywo interesują się województwem lubuskim i lokują w nim swoje inwestycje, tym samym dokonując ekspansji własnej działalności. Ponadto infrastruktura drogowa i S3, która jest drogą dużych możliwości. Nie należy zapominać również o ogromnym potencjale, który niesie ze sobą obecność stref ekonomicznych i parków przemysłowych na terenie samego województwa. To wszystko sprawia, że wiele zagranicznych firm, m.in.: niemieckich, skandynawskich i holenderskich, rozpatruje ten rynek jako docelowe miejsce swoich inwestycji.

Panattoni Park Gorzów Wielkopolski nie jest pierwszą inwestycją dewelopera w regionie. W przypadku województwa lubuskiego, realizacje dewelopera to przede wszystkim obiekty produkcyjne, w większości powstałe dla branży samochodowej, również skupione wokół drogi ekspresowej S3. Należą do nich między innymi: 17 600 m kw. fabryki w Gorzowie Wielkopolskim dla firmy Faurecia - producenta elementów wyposażenia wnętrz samochodów; 10 700 m kw. obiektu produkcyjnego foteli lotniczych economy class dla firmy Recaro Aircraft Seating w Świebodzinie; 10 800 m kw. nowoczesnego centrum naprawy sprzętu elektronicznego i napełniania kartridżów do drukarek dla firmy Syncreon w Żarach czy obiekt produkcyjny o powierzchni 19 645 m kw. w Zielonej Górze dla Ideal Automotive - producenta komponentów i elementów wyposażenia wnętrz. Tu również powstają nowoczesne centra dystrybucyjne Panattoni Park Zielona Góra I i II.

Ostatnio zmieniany środa, 15 maj 2019 10:30

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj