logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wsparcie dla partnerów Microsoft Business Solutions

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Partnerzy otrzymają większe wsparcie we wdrażaniu rozwiązań wertykalnych. Tym samym Microsoft Business Solutions będzie popierać specjalizowanie się partnerów w rozwiązaniach dla wybranych branż i segmentów rynku. Wszystko to w ramach ogłoszonych niedawno szczegółów strategii Microsoft Business Solutions.

Polski oddział Microsoft poinformował o planowanym zwiększeniu nakładów na rozwój kanału partnerskiego. Przed firmami wdrażającymi rozwiązania Microsoft Business Solutions otworzą się nowe możliwości szybszych i bardziej efektywnych implementacji systemów, co w prostej linii powinno przełożyć się na wzrost korzyści dla klientów.

Nowa strategia oznacza zwiększenie inwestycji w kanał partnerski – zapowiada Jacek Chwalisz, szef Microsoft Business Solutions w Polsce. – W tym celu oddane zostaną do dyspozycji partnerów nowe narzędzia, procesy, wsparcie marketingu i sprzedaży, by lepiej odpowiadać na zindywidualizowane potrzeby klientów. Wierzymy, że inwestycja ta zwiększy potencjał naszych partnerów.

Dalszemu rozwojowi partnerów oraz podnoszeniu ich efektywności ma służyć wprowadzenie dwóch narzędzi:
Vertical Partner Business Planning Guidebook – służący do oceny zapotrzebowania rynku oraz definiowania w tym kontekście własnych rozwiązań.
Partner Channel Builder – narzędzie online umożliwiające współpracę z innymi partnerami, wymianę doświadczeń, budowanie i rozwój biznesu na nowych rynkach.

Centrala Microsoft Business Solutions przedstawiła również listę 14 branż, na których chce skoncentrować swoje działania marketingowe i sprzedażowe. Lista powstała na podstawie analizy rynku, bazy partnerów branżowych oraz informacji zwrotnej ze strony lokalnych działów. Polski oddział Microsoft Business Solutions zachowa w tej sprawie autonomię.

W drugiej połowie 2005 roku Microsoft Business Solutions zapowiedział zwiększenie inwestycji w dziedzinie marketingu, tworzenia popytu, rekrutacji i szkolenia partnerów oraz wsparcia produktowego. W ramach tych działań zostaną zapewnione szkolenia dla partnerów Microsoft Business Solutions dotyczące nowych narzędzi do wdrażania systemów. Firma dostarczy wsparcie dla partnerów tak, by do końca maja 2006 roku co najmniej 50 proc. z nich wyspecjalizowało się w konkretnych branżach. Partnerom zostaną też dostarczone nowe narzędzia wsparcia marketingu i sprzedaży

Dalszemu wsparciu partnerów służyć będzie Industry Builder, inicjatywa niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), której celem będzie dostarczanie aplikacji dostosowanych do określonych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Oczekiwania te różnią się w zależności od branży, w której działa firma, dlatego zachodzi potrzeba stworzenia wielu takich aplikacji, dla każdego sektora rynku korzystającego z produktów Microsoft Business Solutions. Oprogramowanie stworzone przez ISV musi spełniać wymogi stawiane przez Microsoft Business Solutions. Po akredytacji aplikacje zostaną dołączone do oferty dla klientów.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj