logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Usługa Mercury Managed Services coraz bardziej popularna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mercury Interactive Corporation, firma specjalizująca się w zakresie optymalizacji technologii biznesowych (BTO), poinformował, że sześć z dziesięciu największych banków, siedem z dziesięciu największych producentów towarów konsumpcyjnych trwałego użytku oraz sześć z dziesięciu największych przedsiębiorstw na liście Forbes Global 2000 korzysta z usług Mercury Managed Services.

Od chwili wprowadzenia na rynek usług Mercury Managed Services, czyli od stycznia 2000 r., skorzystało z nich już ponad tysiąc klientów. Usługi te umożliwiają im rozwiązywanie nawet najtrudniejszych problemów w dziedzinie zarządzania aplikacjami oraz ich optymalizacji - powiedział Yuval Scarlat, wiceprezes ds. produktów w firmie Mercury. Usługi Mercury Managed Services umożliwiają klientom natychmiastowy dostęp do najwyższej klasy rozwiązań, obejmujących wszystkie dziedziny działalności, a tym samym zwiększanie konkurencyjności na rynku.

Usługi Mercury Managed Services polegają na udostępnianiu rozwiązań firmy Mercury służących do zarządzania aplikacjami i ich użytkowania przez Internet, w modelu hostingu. W ramach tej usługi Mercury wyznacza zespół specjalistów, który udziela klientom pomocy w zdalnym zarządzaniu wydajnością i dostępnością krytycznych aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) i obsługą klienta (CRM) oraz innych aplikacji niestandardowych. W większości przypadków rozwiązanie Mercury Managed Services umożliwia klientom efektywne wprowadzanie w życie rozwiązań informatycznych w ciągu kilku tygodni, a nawet kliku dni.

Z usług Mercury Managed Services korzysta obecnie ponad 500 klientów ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Dalekiego Wschodu. Każdego dnia rozwiązania Mercury umożliwiają monitorowanie średnio 57 mln pozycji danych, zarządzanie ponad 7 mln procesów gospodarczych, a klientom rozpoznawanie 80 zdarzeń gospodarczych, mogących mieć wpływ na działalność przedsiębiorstwa.

Najważniejsze elementy usług Mercury Managed Services to:

  • Mercury Business Availability Center to pakiet produktów i usług udostępnianych w hostingu, które umożliwiają klientom zarządzanie najważniejszymi dla działalności przedsiębiorstwa poziomami usług i aplikacjami z punktu widzenia poszczególnych użytkowników.
  • Mercury Quality Center to oferta produktów i usług udostępnianych w hostingu, które służą do planowania testów, zarządzania wymaganiami i śledzenia usterek. Ponadto obejmuje ona usługi umożliwiające klientom przeprowadzanie testów funkcjonalnych oraz testowanie procesów gospodarczych.
  • Mercury Performance Center to pakiet produktów i usług udostępnianych w hostingu, które pozwalają klientom kontrolować wydajność aplikacji, identyfikować wąskie gardła oraz rozwiązywać problemy przed wdrożeniem aplikacji.
  • Mercury IT Governance Center to jedyna w branży optymalizacji systemów przedsiębiorstw usługa, obejmująca zarządzanie realizacją projektów informatycznych, która umożliwia klientom przyspieszenie wdrażania rozwiązań i obniżenie kosztów zarządzania projektami.

W ramach usług Mercury Managed Services stosowane są sprawdzone rozwiązania wykorzystujące środowiska do realizacji procesów gospodarczych i środowiska aplikacji obejmujące różne technologie, takie jak J2EE,NET, SAP, Oracle, Siebel, PeopleSoft, Apache, JBoss, BEA WebLogic, IBM WebSphere, Microsoft IIS, DB2, SQL Server, Sybase, bazy dane Oracle itd.

Oferowanie oprogramowania jako usługi to coraz bardziej rozpowszechniona metoda optymalizacji działania aplikacji. Wiele przedsiębiorstw wymaga elastyczności w zakresie dostarczania oprogramowania w zależności od ryzyka, kosztów i posiadanej wiedzy. Przedsiębiorstwa coraz chętniej zastępują rozwiązania informatyczne będące własnymi środkami trwałymi rozwiązaniami uzyskiwanym w formie usług. W związku z tym oprogramowanie oferowane jako usługa coraz częściej staje się elementem długoterminowej strategii zaopatrzenia.

Klienci mogą korzystać z rozwiązań firmy Mercury w ramach usług Mercury Managed Services lub w formie wdrożenia w przedsiębiorstwie. Ponadto istnieje możliwość połączenia obu powyższych metod oraz zmiany modelu wdrożenia w dowolnej chwili.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj