logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2006 już otwarty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W dniu wczorajszym o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich, dr inż. Grzegorz Szyszka - dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania, oficjalnie otworzył Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2006. Spotkaniu logistyków towarzyszy wiodący temat - „Najlepsze praktyki w logistyce”. Kongresy pod hasłem „LOGISTICS” organizowane są przez ILiM co dwa lata od 1991 r. Jest to więc już ósma jego edycja.

 

O randze i zainteresowaniu Kongresem świadczy fakt, iż do Poznania przyjechało ponad pięciuset uczestników z Polski, Niemiec, Holandii, Francji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch, a jego obrady zaszczycili swoją obecnością m.in.: Graham Ewer, prezes Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), prof. Bogusław Liberadzki - członek Parlamentu Europejskiego, guru europejskiej logistyki, Hans-Christian Pfohl - profesor politechniki w Darmstadt, Christopher Adcock, prezes światowej organizacji EPCglobal.

W czasie sesji przedpołudniowej referaty wygłosili: dr S. Krzyżaniak z Instytutu Logistyki i Magazynowania, G. Ewer z ELA, eurodeputowany - prof. B. Liberadzki, prof. H.-Ch. Pfohl, Ch. Adcock z EPCglobal. Dwunastu logistyków odebrało certyfikaty w ramach Europejskiego Systemu Certyfikacji Logistyków. Spotkaniu towarzyszą targi „Rynek logistyczny”, na której prezentuje się ponad 40 wystawców.

 

Uczestnicy Kongresu w kilku grupach tematycznych dyskutowali m.in. na temat nowych technologii, usprawnień w logistyce transportu, e-biznesu, e-logistyki, dystrybucji, nowoczesnych magazynów i centrów logistycznych oraz o innowacjach w dziedzinie logistyki.

 

Kongres zakończy obrady 11 maja, a następnego dnia dla zainteresowanych odbędą się warsztaty logistyczne, związane z szeroko pojętym zarządzaniem w logistyce.

 

Współorganizatorami Kongresu są: Wyższa Szkoła Techniczna z Wildau (Niemcy), Polskie Towarzystwo Logistyczne i Wyższa Szkoła Logistyki, głównym partnerem jest firma Prologis, a patronat nad imprezą objęło Europejskie Towarzystwo Logistyczne.
Ostatnio zmieniany piątek, 12 maj 2006 07:29

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj