logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Inauguracja logistyków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowy wydział, nowy sztandar, a już wkrótce nowy kierunek. Do tego rekordowa ilość kandydatów na studia. Nic więc dziwnego, że władze Wyższej Szkoły Logistyki mają powody do zadowolenia. Pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna uroczyście zainaugurowała kolejny, szósty w historii rok akademicki WSL.

Uroczystość odbyła się w sobotę 7 października 2006 r. Aula Wyższej Szkoły Logistyki zapełniła się znakomitymi gośćmi - osobistościami nauki i biznesu. Inaugurację uświetnili rektorzy zagranicznych uczelni współpracujących z WSL - TFH Wildau z Niemiec i Vysoká Škola Logistiky z Czech.Rektor prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski w pierwszych słowach podkreślił, że misja uczelni jaką jest kształcenie przyszłych elit logistyków dla naszej gospodarki, będzie kontynuowana. Na uroczystości partnerzy uczelni dokonali przekazania ufundowanego sztandaru szkoły. Oprawa tego aktu była bardzo efektowna. Każdy z fundatorów podchodząc do sztandaru wbijał symboliczny gwóźdź, a po przekazaniu go na ręce JM Rektora na auli zabrzmiał Gaude Mater Polonia.Zaraz po tym miał miejsce Akt Immatrykulacji studentów pierwszego roku. Studia w Wyższej Szkole Logistyki zaczęło blisko 1100 nowych żaków, co stanowi rekordową ilość w historii uczelni. Na inauguracji przyznano nagrody wybitnym studentom oraz pracownikom dydaktycznym i administracyjnym. Wykład inauguracyjny "Ryzyko i kryzysy w logistyce XXI wieku" wygłosił dr inż. Wojciech Machowiak.

Rok akademicki 2006/2007 rozpoczęło 2495 studentów, w tym 1920 na studiach licencjackich i 575 na magisterskich studiach uzupełniających. Dostosowując strukturę uczelni do aktualnych potrzeb powołano Wydział Zarządzania i Logistyki, który będzie kształcił na dwóch kierunkach. Pierwszym z nich jest zarządzanie. - Do uruchomienia drugiego kierunku - logistyki, jesteśmy już przygotowani. Czekamy na decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - mówi rzecznik prasowy uczelni Wojciech Zalewski - WSL będzie pierwszą i jedyną uczelnią w Polsce kształcącą na kierunku Logistyka.W minionym roku akademickim Wyższa Szkoła Logistyki osiągnęła znaczące wyniki w wielu obszarach działania. Wzrósł potencjał kadrowy uczelni, rozwinięto działalność naukowo-badawczą i wydawniczą, zwiększyła się liczba studentów, znacząco poprawiły się warunki studiowania. WSL przyznaje stypendia naukowe i sportowe, a także stypendia socjalne, zarówno dla studentów dziennych jak i zaocznych.  W tym roku przy współpracy z firmą Prologis na trwałe w życie uczelni wpisał się zwyczaj przyznawania nagród za najlepsze prace dyplomowe. Uruchomiono także elektroniczną wypożyczalnię i stworzono możliwość rezerwowania i zamawiania książek przez Platformę Internetową dla studentów.

Władze WSL dostrzegają bardzo ważną rolę kontaktów i współpracy zagranicznej. Miniony rok akademicki był okresem intensywnych prac w tym kierunku. W wyniku nawiązania współpracy z TFH Wildau z Berlina wprowadzono wymianę zarówno kadry jak i studentów. Z końcem ubiegłego roku wprowadzono tzw. system transferu punktów ETCS, który otwiera studentom drogę do zaliczania studiów na uczelniach partnerskich. WSL wspólnie z europejskimi partnerami realizuje pilotażowy projekt NEDLOG - "Nowoczesna Edukacja dla Logistyki”, który już wkrótce pozwoli studiować logistykę przez Internet. Komisja Europejska w ramach programu unijnego Sokrates przyznała uczelni Kartę Erasmusa, pozwalająca na rozszerzenie kontaktów z uczelniami europejskimi.

Wyższa Szkoła Logistyki ma podpisane porozumienia o współpracy z krajowymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi, dystrybucyjnymi, informatycznymi i logistycznymi oraz instytucjami i szkołami. Wszystko po to, aby poza wiedzą teoretyczną pomagać studentom zorganizować ciekawe i efektywne staże. Do praktyki uczelnia przywiązuje wielką wagę. Promotorzy starają się, aby prace dyplomowe ich studentów miały konkretną wartość rynkową. Przykładem jest firma Kuehne und Nagel, dla której studenci WSL zrealizowali cykl prac, które w całości tworzą projekt modernizacji magazynów firmy. Pozwoli to na wprowadzenie wielu usprawnień logistycznych.

Na uczelni aktywnie działa Samorząd Studencki i dwa koła naukowe. Na trwałe w życie sportowe miasta Poznania wpisał się coroczny turniej bowlingowy o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Logistyki. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem gromadząc na starcie drużyny z niemal wszystkich poznańskich uczelni. Aktywnie funkcjonuje także Akademicki Związek Sportowy WSL.

Dodatkowych informacji udziela:
Wojciech Zalewski
Rzecznik Prasowy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
tel. 602 196 411
Ostatnio zmieniany wtorek, 10 październik 2006 08:57

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj