logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

III warsztaty dla menedżerów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Już po raz trzeci Forum Logistyki Wincanton zorganizowało Warsztaty Logistyczne dla menedżerów firm z całej Polski. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Dobry partner w logistyce. Jak go znaleźć, ułożyć współpracę i odnieść sukces.” Podobnie, jak w latach poprzednich, patronat honorowy nad imprezą objęła Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (British Polish Chamber of Commerce). Wsparcia medialnego udzieliły „Logistyka” oraz „Manager Magazin”.

Tegoroczne Warsztaty Logistyczne Forum Logistyki Wincanton odbyły się 22 marca w Hotelu InterContinental w Warszawie. Moderatorem spotkania był prof. zw. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski, Kierownik Katedry Polityki Transportowej Uniwersytetu Gdańskiego. W części plenarnej wystąpił Tomasz Oczkowski, Dyrektor ds. Rozwoju i Logistyki Europa Środkowa i Wschodnia Wincanton Polska z prezentacją opartą na case studies „Wzajemne korzyści ze współpracy z operatorem – mit czy rzeczywistość?”.

Sesje tematyczne zostały podzielone na dwa panele umożliwiające słuchaczom wybór interesującego ich tematu.  W pierwszej, prowadzonej w sposób interaktywny wystąpili dr hab. prof. AE Danuta Kisperska-Moroń i dr Artur Świerczek z Katedry Logistyki Ekonomicznej Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. W swojej prezentacji omówili „Politykę obsługi klienta w strategiach usługodawców logistycznych”. Zwrócili oni uwagę, że strategie obsługi klienta są jednym z najważniejszych czynników wspierających konkurencyjność firm na współczesnych rynkach produktów i usług. Koncepcja badania luk w obsłudze klienta wskazuje na nieuchronną rozbieżność pomiędzy oczekiwaniami klientów a ofertą firmy. Sztuka zarządzania obsługą klienta umożliwia znaczne zmniejszenie tych luk poprzez nakreślanie odpowiednich celów działania, wykorzystywanie właściwych narzędzi sterowania poziomem obsługi klienta oraz precyzyjne formułowanie polityki obsługi klienta. Uczestnicy warsztatów rozpatrzyli powyższe problemy w kontekście realiów funkcjonowania branży Transport-Spedycja-Logistyka w warunkach polskiej gospodarki. Równolegle Leszek Szelerski, Logistics Director Eastern Europe Coty Polska omówił temat „Keiretsu – alternatywna metoda współpracy z partnerami logistycznymi”. To interaktywnie poprowadzone wystąpienie miało na celu przedstawienie uczestnikom idei Keiretsu oraz przekazanie informacji, w jaki sposób metoda ta jest wdrażana w firmie Coty. W kolejnych panelach wystąpili: Maciej Madejak, First Vice President ProLogis – Central Europe z prezentacją traktującą o deweloperze jako partnerze w logistyce (nietypowe zapytania i rozwiązania, realizacje, analiza współpracy z operatorami logistycznymi) oraz Grzegorz Dobrowolski, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Cisco, który przedstawił sposób na zastosowanie w logistyce nowoczesnych systemów komunikacji IP. Zarządzanie informacją oraz szybkość przekazywania informacji, jak zaznaczył, to jeden z bardzo istotnych aspektów działania firmy w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Działy IT firm logistycznych ciągle poszukują metod usprawnienia i uproszczenia procesów zachodzących w organizacji, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności działania, jak również najniższych kosztów komunikacji. Nowoczesne rozwiązania komunikacyjne to nie tylko mniejszy koszt komunikacji, ale przede wszystkim szybsza i bardziej efektywna komunikacja zarówno wewnątrz organizacji, jak i z klientami i partnerami biznesowymi. Cisco Unified Communications to rozwiązanie integrujące komunikację głosową, wideo oraz wymianę danych. W trakcie sesji przedstawione zostały cechy funkcjonalne i zalety biznesowe systemu rozwiązania, jak również przykłady wdrożeń tego rozwiązania w firmach logistycznych.

- Cieszę się, że Warsztaty Logistyczne Forum Logistyki Wincanton skupiły tak dużą liczbę uczestników, a nasza inicjatywa z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem i uznaniem wśród menedżerów. Corocznie staramy się uatrakcyjniać program warsztatów i zapraszać elitarnych wykładowców – mówi Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający Europa Środkowa i Wschodnia Wincanton Polska.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris buduje dwuprzegubowy pojazd o długości 24 metrów

Solaris buduje dwuprzegubowy pojazd o długości 24 metrów

Firma Solaris Bus & Coach S.A regularnie poszerza ofertę o kolejne innowacyjne pojazdy. W 2006...

GTFL z magazynem w Błoniach

GTFL z magazynem w Błoniach

Firma GTFL Sp. z o.o. wynajęła ponad 3,5 tys. m kw. powierzchni magazynowo-biurowej w obiekcie...

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj