logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Magister Wyższej Szkoły Logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Cały wachlarz uczuć - od śmiechu, radości przez niedowierzanie, na żalu i łzach kończąc. Takie emocje towarzyszyły świeżo upieczonym absolwentom Wyższej Szkoły Logistyki. W minioną sobotę w auli UAM odebrali oni uroczyste absolutorium.

Uroczystość była tym bardziej wzniosła, że WSL pożegnała swych pierwszych magistrów. Po łącznym okresie pięciu lat, jako pierwsi w Polsce otrzymali tytuły magistra uczelni logistycznej.Rektor prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski w ostatnich słowach do absolwentów porównał trud zdobywania wykształcenia do przemierzania drogi.
- Dzięki Waszemu uporowi udało się Wam pokonać tę drogę i dzisiaj możemy za Janem Nepomucenem Kamińskim stwierdzić, że „miło jest stanąć u brzegu”. Dobiliśmy do niego z nadzieją, że po tamtej stronie każdy z Was zostawił swój strach, niepewność, zwątpienie. I dopiero z takim przeświadczeniem „miło jest stanąć u brzegu”.

Władze Wyższej Szkoły Logistyki wyróżniły najlepszych absolwentów dziękując im za sukcesy sportowe, działalność w kołach naukowych i samorządzie studenckim, a także za najlepsze wyniki w nauce. Uroczyste absolutoria z rąk Dziekana Wydziału Zarządzania i Logistyki doc. dr. Zbyszko Pawlaka odebrało 316 licencjatów i 99 magistrów WSL.Rok akademicki 2006/2007 był dla Wyższej Szkoły Logistyki rokiem dynamicznego rozwoju. Uczelnia jako pierwsza w kraju uzyskała zgodę na prowadzenie kierunku „logistyka”. Wprowadzono dwie nowe specjalności „logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach” oraz „zarządzanie nieruchomościami”. Liczba chętnych na studia znacznie wzrosła.

W minionym okresie wydano drukiem szereg podręczników akademickich związanych z realizowanym programem dydaktycznym oraz wprowadzono na rynek elektroniczne czasopismo naukowe „LogForum” poświęcone w całości problemom badawczym z dziedziny szeroko pojętej logistyki. W tym samym czasie Wyższa Szkoła Logistyki realizowała szereg tematów badawczych oraz grantów z partnerami krajowymi i zagranicznymi, była współorganizatorem i organizatorem konferencji. Pracownicy Uczelni wygłosili kilkadziesiąt referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Opublikowano kilkaset artykułów w czasopismach naukowych. Biblioteka Wyższej Szkoły Logistyki powiększyła swoje zbiory stając się miejscem pracy dla wielu osób piszących prace licencjackie i magisterskie.

Dużym osiągnięciem Wyższej Szkoły Logistyki było nawiązanie współpracy partnerskiej z przedsiębiorstwami zaliczanymi do liderów rynku. Do grona partnerów Uczelni należą przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne, handlowe i informatyczne, takie jak: Kuehne + Nagel, DHL Servisco, Emax, SAS, Quantum, Agrobex, Volkswagen, PC Quard, BCS Polska, Wielkopolska Gildia Rolno – Ogrodnicza, Promag SA.

Wyższa Szkoła Logistyki od momentu powstania stara się również rozwijać współpracę w wymiarze międzynarodowym. Dzięki współpracy z niemiecką uczelnią Technische Fachhochschule Wildau studenci mają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z logistyką europejską. Organizowane wspólnie z niemieckimi logistykami wyjazdy do centrów logistycznych w Niemczech oraz wykłady gościnne to tylko niektóre formy współpracy obu uczelni. Z punktu widzenia perspektyw i szans zawodowych absolwentów największe znaczenie ma przyznawanie przez uczelnie partnerskie podwójnych dyplomów – polskiego i niemieckiego.

Poszerzając zakres współpracy zagranicznej WSL poczyniła dalsze kroki w celu podpisania kolejnych umów w tym między innymi z Jyväskylä University of Applied Science (Finlandia), Vysoka Škola Logistyky w Přerovie, Politechniką w Koszycach, Uniwersytetem Państwowym – Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Moskwie oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Logistyki i Zarządzania Łańcuchem Dostaw w Mińsku.

Otrzymana dwa lata temu Karta Erasmusa, w ubiegłym roku pozwoliła szerzej nawiązać kontakty z uczelniami europejskimi poprzez wymianę studentów, kadry dydaktycznej oraz dała możliwość wprowadzenia Europejskiego Systemu Transferu i Akumulacji Punktów (European Credit Transfer System).

WSL stała się uczelnią popularną. Wynika to z faktu iż logistyka przeżywa w obecnym okresie ogromny rozkwit. Absolwenci tego kierunku nie mają problemów z pracą, a często są bardzo dobrze wynagradzani i mają otwartą drogę do błyskotliwej kariery. Licealiści dostrzegając ten trend chcą studiować na dobrej uczelni. Taką jest pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna, która ma najszerszą na polskim rynku logistyczną ofertę edukacyjną. W zeszłym roku WSL przyjęła ponad tysiąc studentów, a i obecnie wszystko wskazuje na to, że poznańska uczelnia zanotuje rekordowy nabór.

Podczas sobotniego absolutorium, jeden z najlepszych absolwentów WSL Artur Olejniczak tak podsumował okres spędzony na uczelni:
- Poznań słynie z koziołków, z jednego z najpiękniejszych rynków w Polsce, z Targów Poznańskich, z Jeziora Maltańskiego oraz rogali marcińskich. Dołączyła kolejna marka, z której Poznań słynie, a jest nią niewątpliwie Wyższa Szkoła Logistyki.
Ostatnio zmieniany piątek, 20 lipiec 2007 12:11

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn…

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn w Poznaniu

ESA logistika, operator logistyczny będący częścią Grupy Hitachi System Transport, odpowiadając na potrzeby swych klientów...

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja...

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj