logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

II Forum Nauczycielskie WSL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prawie 150 nauczycieli przybyło z całej Polski na II Forum Nauczycielskie WSL, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

29 lutego na Forum Nauczycielskie do Poznania przyjechało blisko 150 nauczycieli logistyki ze szkół średnich i wyższych. Oprócz wykładów uczestnicy pracowali również w grupach warsztatowych. Izabela Świtalska przeprowadziła warsztat, na którym nauczyciele pracowali nad zmianami w programach nauczania dla techników logistyków i techników spedytorów. Tomasz Janiak z Instytutu Logistyki i Magazynowania, zajmujący się podręcznikami dla nauczycieli prowadził panel na temat kolejnych książek i uaktualnień już napisanych. Kanclerz WSL koordynujący współpracę uczelni ze szkołami średnimi, doc. Ireneusz Fechner poprowadził natomiast warsztat poświęcony Olimpiadzie Logistycznej.


Nauczyciele logistyki w Polsce mają wiele problemów z dotarciem do materiałów dydaktycznych. Od kilku lat kształcą w zawodach technik logistyk i technik spedytor, a tak naprawdę nikt ich do tego nie przygotowywał. Nikt wcześniej nie napisał dla nich odpowiedniego podręcznika. Brakuje im pomocy dydaktycznych. Nikt nie pokazał jak tego uczyć. Mało tego - większość z nich nie jest przeszkolonych z zakresu logistyki. Mają też wiele zastrzeżeń do programu nauczania. Ponad 120 polskich szkół średnich kształcąc w tych zawodach boryka się z podobnymi problemami.

Na szczęście dzięki współpracy Wyższej Szkoły Logistyki z Instytutem Logistyki i Magazynowania tych nierozwiązanych problemów pozostaje coraz mniej. Nauczyciele spotykają się i debatują nad zmianami w systemie nauczania, specjlanie dla nich powstała platforma wymiany informacji, której użytkownicy mogą zapoznać się z rosnącą bazą materiałów dydkatycznych. Powstało też już 5 podręczników dostosowanych do programu nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych. Autorzy byli w ciągłym kontakcie z nauczycielami, którzy korzystając z własnego doświadczenia konsultowali poszczególne rozdziały. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w serii "Biblioteka Logistyka" wydano niedawno podręczniki opracowane specjalnie dla nauczycieli i uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk.


Wyższa Szkoła Logistyki uruchomiła studia podyplomowe "Logistyka dla nauczycieli". Dzięki nim pogłębiają oni wiedzę logistyczną przenosząc ją na grunt edukacji w szkołach. Studia trwają 3 semestry i stanowią jedną z form samokształcenia w trakcie realizacji kolejnych stopni awansu zawodowego nauczycieli.
Ostatnio zmieniany piątek, 07 marzec 2008 07:03

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj