logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Zbliża się I Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
27 listopada o godzinie 9:00, uczniowie z 87 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce, rozpoczną I Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną. W szkolnym etapie przedsięwzięcia organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki, weźmie udział ponad 2200 uczestników. Każdy z nich, w ciągu godziny odpowie na czterdzieści pytań z zakresu logistyki i spedycji. Najlepsi zakwalifikują się do etapu okręgowego.

W środę do wszystkich zgłoszonych szkół trafi zalakowana koperta z pytaniami oraz zakodowanymi kartami odpowiedzi. Dyrektorzy placówek otworzą ją dopiero następnego dnia o godzinie 9. Pęknięcie laku będzie symbolicznym rozpoczęciem pierwszej w historii Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Przez następną godzinę, uczniowie odpowiedzą na czterdzieści pytań, opracowanych przez Komitet Naukowy, złożony z wykładowców akademickich. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru będą musieli wykazać się między innymi znajomością terminologii logistycznej, umiejętnościami zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami i magazynami oraz wykazać zrozumienie technik i technologii w procesach logistycznych.

Najlepsi przejdą do etapu okręgowego, który odbędzie się 5 stycznia 2009 roku. Wtedy również będą rozwiązywać test, ale już wielokrotnego wyboru.

Finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 20 marca 2009 roku w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Uczniowie odpowiadać będą na pytania dotyczące całego materiału, jaki uczeń profilowanej szkoły ponadgimnazjalnej powinien sobie przyswoić podczas kilku lat nauki. Zamiast testu, uczestnicy olimpiady rozwiążą zadania otwarte.

Warto się starać, bowiem na laureatów czekają nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe (między innymi laptopy), ale także zwolnienie z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach „technik logistyk” i „technik spedytor” oraz bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki. Nagrodzona zostanie również najlepsza szkoła, której uczniowie startować będą w pierwszej edycji olimpiady.

Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Bo jak twierdzi doc. dr inż. Ireneusz Fechner, kanclerz WSL:
- Olimpiada będzie ważnym polem weryfikacji jakości kształcenia. Szkoły będą mogły porównywać efekty swojej pracy w bezpośredniej rywalizacji uczniów o laury olimpijskie i związane z nimi nagrody, z których najważniejszą dla laureatów i finalistów będzie uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego, który wraz z maturą kończy edukację w tych szkołach. Poza tym, olimpiada wzmocni zainteresowanie uczniów nauką logistyki, a także będzie dla nich dodatkową nagrodą za wybór tego zawodu.

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Patronat medialny objęły: czasopismo „Logistyka” (patronat główny), „Polska Gazeta Transportowa”, dziennik „Polska Głos Wielkopolski”, portal logistyka.net.pl oraz Studentnews.pl.

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 listopad 2008 10:49

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj