logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe specjalności w Wyższej Szkole Logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy oraz Rachunkowość i zarządzanie finansami przedsiębiorstw  to nowe specjalności, w jakich od października kształcić będzie Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Obie utworzone zostały na kierunku Zarządzanie. Nauka na pierwszej specjalności, skierowanej do przyszłych pracowników służb BHP, potrwa trzy lata i zakończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Druga specjalność, dostępna jest natomiast na studiach II stopnia i przygotowuje absolwentów do pracy na stanowiskach zarządczych.

Obie specjalności powołane zostały decyzją Senatu WSL z dnia 1 lipca 2009 roku.

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I HIGIENĄ PRACY
- Unia Europejska przykłada duże znaczenie do warunków pracy w przedsiębiorstwach. Zmiany przepisów dotyczących funkcjonowania służby bezpieczeństwa i higieny pracy w przedsiębiorstwach i różnego rodzaju instytucjach, brak kadr z wyższym wykształceniem spełniających kryteria zawodu oraz duży popyt na rynku pracy dla absolwentów, to tylko niektóre powody utworzenia specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy - wymienia doc. dr inż. Ireneusz Fechner, Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki. - Ta specjalność staje się nie tylko modna, ale także daje perspektywy zdobycia atrakcyjnego zawodu oraz umożliwia podniesienie kwalifikacji również osobom pracującym już na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. O jej atrakcyjności świadczy chociażby zainteresowanie, jakim cieszą się studia podyplomowe Menedżer bezpieczeństwa i higieny pracy w WSL.

Poza tym, Wyższa Szkoła Logistyki, jest jedyną uczelnią w Polsce, posiadającą certyfikat uznania kompetencji jednostki edukacyjnej, kształcącej w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, nadany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.
W ramach trzyletniej nauki  studenci Wyższej Szkoły Logistyki otrzymują nie tylko dyplom licencjata potwierdzający kwalifikacje w dziedzinie bhp i uprawniający do objęcia stanowiska starszego inspektora, a po rocznym stażu pracy specjalisty w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Otrzymują także świadectwo ukończenia pełnowymiarowego kursu dla inspektorów ochrony przeciwpożarowej w zakładach pracy (wydane przez Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu) oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu udzielania pierwszej pomocy. Posiadanie uprawnień w dziedzinie bhp i ppoż jest ogromnym atutem absolwenta WSL na rynku pracy, ponieważ pracodawca może zatrudnić jednego pracownika z kompletem potrzebnych uprawnień, a nie dwóch różnych specjalistów mających kompetencje w odrębnych dziedzinach.

RACHUNKOWOŚĆ I ZARZĄDZANIE FINANSAMI PRZEDSIĘBIORSTW
- Rachunkowość i zarządzanie finansami przedsiębiorstw to specjalność przyszłościowa na współczesnym rynku pracy  - twierdzi dr Ryszard Orliński, wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki i jej pomysłodawca. - Rachunkowość jest swoistym "językiem" biznesu, nabierającym coraz większego znaczenia w działalności gospodarczej. Informacje pochodzące z rachunkowości stają się podstawą podejmowania decyzji finansowych i majątkowych. Odpowiedzialne zarządzanie finansami to umiejętność dobrego menedżera.

Proponowane w ramach specjalności przedmioty, poszerzają wiedzę ekonomiczną studentów w zakresie zarządzania finansami i rachunkowości. Oferta ta skierowana jest do absolwentów studiów pierwszego stopnia różnych kierunków i kończy się uzyskaniem tytułu magistra. W ciągu dwóch lat nauki, studenci poznają między innymi kodeks karny i kodeks cywilny, funkcje analizy ekonomicznej, specyfikę rachunkowości ubezpieczeniowej. W programie nie zabraknie także takich przedmiotów jak: zarządzanie inwestycjami kapitałowymi, międzynarodowe standardy rachunkowości, bilansoznawstwo i zarządzanie ryzykiem.

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 lipiec 2009 12:12

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj