logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Cushman & Wakefield nabywa japońską firmę z branży nieruchomości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Cushman & Wakefield ogłosiła nabycie prywatnego funduszu nieruchomości Pacific Investment Corporation, będącego jednostką zależną japońskiego funduszu nieruchomości Pacific Holdings Group. Spółka rozpoczyna działalność ze skutkiem natychmiastowym jako Cushman & Wakefield Asset Management KK.

Firma zarządzająca nieruchomościami Pacific Investment Corporation stanowiła gałąź spółki Pacific Holdings, będącej wcześniej drugą największa pod względem wielkości aktywów firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości w Tokio, obecnie zarządzająca aktywami o wartości ok. 2 miliardów dolarów amerykańskich, obejmującymi  4,73 milionów stóp kwadratowych powierzchni biurowych, handlowych oraz mieszkaniowych.  

- Nabycie funduszu jest ważną decyzją strategiczną, zgodną z wizją firmy Cushman & Wakefield, która zakłada wzmocnienie pozycji firmy oraz rozszerzanie naszych usług dla klientów na głównych rynkach - powiedział Michael Thompson, Dyrektor Wykonawczy firmy Cushman & Wakefield w rejonie Azji i Pacyfiku. - Zdając sobie sprawę z potęgi gospodarki Japonii zarówno na poziomie regionalnym jak i ogólnoświatowym dążymy do przyspieszenia rozwoju firmy na tym rynku, a obecna decyzja o przejęciu funduszu otwiera przed naszą firmą nowe możliwości rozszerzenia usług zarządzania nieruchomościami na terenie Japonii, a później  prawdopodobnie w całym regionie.

Klienci  Cushman & Wakefield zyskują w ten sposób wiodącą na rynku platformę, oferującą różne możliwości inwestycyjne jak również planowanie w zakresie przejęć oraz strategii portfela inwestycyjnego jak i zarządzanie aktywami na dojrzałym i wymagającym rynku nieruchomości w Japonii.

- Rozszerzenie platformy usług w Japonii to ważny krok naprzód dla naszych klientów - powiedział  Todd Olson, Dyrektor Zarządzający Cushman & Wakefield w Japonii. - Zespół spółki  Pacific Investment Corporation, składający się z  35 doświadczonych profesjonalistów, w znaczący sposób  zwiększa  możliwości rozwoju firmy Cushman & Wakefield w Japonii. W związku z rozszerzaniem się naszej bazy klientów w tym kraju, spodziewamy się widocznego wzrostu zatrudnienia.

Dyrektor Reprezentacyjny oraz szef spółki matki nowego podmiotu (Cushman & Wakefield Investment Advisors K.K.), Yoshiyuki Tanaka przestawił nowe możliwości, które oferuje rynek japoński: - W związku z utratą wiarygodności przez wiele działających obecnie na rynku spółek zarządzających nieruchomościami, widać wyraźny popyt ze strony sektora finansowego na kompleksowe i profesjonalne usługi zarządzania. Finansowa stabilność i globalny zasięg firmy Cushman & Wakefield oraz jej reputacja na rynku w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą o rynku lokalnym  nowopowstałej firmy zarządzającej nieruchomościami stwarza doskonałe podstawy do wykorzystania istniejących możliwości rozwoju i znaczącego zwiększenia udziału w rynku naszych usług świadczonych zarówno inwestorom krajowym jak i międzynarodowym działających na rynku w Japonii. 

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 wrzesień 2009 10:31

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj