logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Comarch liderem na liście "Rzeczpospolitej"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W najnowszej edycji Listy 2000 publikowanej przez „Rzeczpospolitą” za najbardziej innowacyjną i najbardziej rozwijającą się firmę uznano Comarch.

Kapituła nagrody Dobra Firma przyznała również Comarchowi tytuł najszybciej rozwijającego się przedsiębiorstwa z Listy 2000. Comarch prowadzi prace badawczo-rozwojowe w sektorach: telekomunikacyjnym, bankowości, handlu i usług, administracji publicznej oraz małych i średnich firm. Na działalność badawczo-rozwojową w 2008 r. Comarch przeznaczył 93 mln zł (rok wcześniej 96,6 mln zł). Większość produktów, które sprzedaje Comarch powstaje wewnątrz organizacji. Działalnością R&D, która pochłania 15 proc. przychodów przedsiębiorstwa, zajmuje się w Comarchu 1,1 tys. pracowników.

- Wdrażanie innowacji w ramach samych produktów i doskonalenie rozwiązań podnoszących ich konkurencyjność, to nasza definicja działań R&D - mówi profesor Janusz Filipiak, prezes firmy Comarch.

Działalność R&D finansowana jest w Comarchu z funduszy unijnych m.in. z Sektorowego Programu Operacyjnego, Programu Ramowego, projektów celowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, EUREKA/CELTIC.

- Nakłady Comarchu na innowacyjność przekraczają nie tylko średnią dla Polski, która ze wskaźnikiem 0,6 proc. PKB wydatków na badania i rozwój wlecze się w ogonie Europy, ale i średnią dla krajów skandynawskich, wydających na B&R 3-5 proc. swojego PKB - mówi Paweł Prokop, wiceprezes Comarch.

Tegoroczni liderzy innowacyjności Listy 2000 rankingu „Rzeczpospolitej” w swoich strukturach mają wyodrębnione centra badawczo-rozwojowe. Firmy te uchroniły się od turbulencji związanych ze spowolnieniem gospodarczym. Mimo trudniejszych warunków rynkowych w 27 przedsiębiorstwach (na 66 sklasyfikowanych w rankingu innowacyjności) zatrudnienie w działach B&R nieznacznie, ale jednak wzrosło.

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 listopad 2009 13:45

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj