logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Bezpieczeństwo zakupów w sieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Praktycznie każdy z nas kupował produkty w sklepie internetowym. Jednak mało kto wie, że aż 64,4% z nich nie zabezpiecza w odpowiedni sposób naszych danych adresowych, co jest znaczącym naruszeniem polskiego prawa.

Popularne powiedzenie "nieznajomość prawa szkodzi" pasuje w tym przypadku idealnie, ponieważ zdecydowana większość użytkowników nie zna swoich praw podczas zakupów w sklepach internetowych. Dla podniesienia bezpieczeństwa oraz poszanowania praw konsumenckich podczas prowadzenia zakupów w Internecie powstał Euro-Label Certyfikat Bezpieczne Zakupy - europejski znak zaufania w handlu elektronicznym.

- Konsument dokonujący zakupów w sklepie internetowym posiadającym certyfikat może być pewien, że zapisy Regulaminu sklepu internetowego są zgodne z przepisami prawa, że sklep będzie respektował prawa konsumenckie, że dane osobowe, które sklep gromadzi i przetwarza są odpowiednio zabezpieczone. Co więcej, w przypadku wystąpienia sporu ze sklepem posiadającym certyfikat Euro-Label, może, przed rozpoczęciem procedury sądowej, zwrócić się do jednostki certyfikującej z prośbą o pozasądowe rozstrzygnięcie sporu - omawia korzyści certyfikatu Pani Kinga Szewczyk, koordynator projektu polskiej sekcji Euro-Label.


 
We wrześniu ruszyła nowa strona Certyfikatu Euro-Label w Polsce – http://www.euro-label.com.pl, która została przygotowana z myślą o wszystkich użytkownikach rynku e-commerce. Dla osób, które lubią kupować w sieci lub dopiero planują podjąć taką formę zakupów, umieszczona została lista praw konsumenckich, o których warto pamiętać kupując w sieci. Z kolei właściciele sklepów internetowych znajdą na niej zestawienie praw i obowiązków jakie nałożył na nich ustawodawca.
Dzięki umieszczonym na stronie ankietom sklepy internetowe mogą sprawdzić czy zapisy regulaminowe jakie przygotowali odpowiadają wszystkim przepisom prawnym, czy proces sprzedaży zabezpiecza odpowiednio prawa konsumenckie i czy prawidłowo są zabezpieczane i gromadzone dane osobowe klientów. Obecna strona pozwala także zdalnie kupić usługę audytu certyfikacyjnego na zasadzie sklepu internetowego.

Euro-Label Certyfikat Bezpieczne Zakupy przyznawany jest w kilku krajach Unii Europejskiej. W Polsce jedynym organem posiadającym prawa nadawania Certyfikatu Euro-Label jest jednostka certyfikująca w Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Instytut jest jednostką badawczo-rozwojową, która rozwija, promuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w kluczowych procesach gospodarczych.

Więcej informacji:
Kinga Szewczyk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
koordynator projektu polskiej sekcji Euro-Label

Ostatnio zmieniany środa, 15 wrzesień 2010 13:03

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj